05.05.2024
17:30

Osób online 967

Pewne zwycięstwo rezerw

Lucas Leiva i Mamadou Sakho zaliczyli udany powrót po kontuzji, a Liverpool U-21 po dwóch trafieniach Jacka Dunna pokonał na wyjeździe West Ham United 2:0.

Brazylijczyk rozegrał pełne 90 minut, był to jego pierwszy mecz od czasu spotkania z Aston Villą w styczniu tego roku. Sakho na boisku pojawił się po raz pierwszy od 29 grudnia, kiedy to Liverpool przegrał 2:1 z Chelsea; Francuz zeszedł z boiska w 70. minucie spotkania.

Portugalczyk João Carlos Teixeira również rozegrał cały mecz, a bohaterem spotkania został dziewiętnastoletni Jack Dunn, który zdobył obydwie bramki dla drużyny Inglethorpe’a.

West Ham dobrze rozpoczął to spotkanie i dwukrotnie zagroził bramce Yusufa Mersina po strzałach Elliota Lee, syna byłej gwiazdy Newcastle United - Roba Lee.

Liverpool wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą, kiedy po strzale Kristoffera Petersona piłka odbiła się jednak od Jacka Dunna i zmyliła dość nieszczęśliwie interweniującego Raphaela Speigela, bramkarza Młotów.

Dominujący w powietrzu Sakho, oraz kontrolujący środek pola Lucas do pomocy z młodym Jordanem Lusseyem sprawili, że drużyna Inglethorpe’a mogła grać naprawdę ładny futbol.

Druga bramka padła w 76. minucie, kiedy po pięknej akcji drużynowej znów w odpowiednim miejscu znalazł się Jack Dunn i ponownie wpisał się na listę strzelców.

Podanie Lusseya doszło do grającego świetne zawody Camerona Brannagana, który pięknym dośrodkowaniem znalazł Dunna, a ten pewnym strzałem dokończył dzieła.

Pod koniec meczu Liverpool zdobył kolejną bramkę, strzał Dunna został sparowany przez bramkarza młotów, a piłkę do bramki dobił Kristoffer Peterson, sędzia uznał jednak, że młody Szwed był na spalonym i bramki nie uznał.

Dla Brendana Rodgersa na pewno najlepszą wiadomością jest jednak, że Lucas i Sakho wrócili do pełni zdrowia i wzmocnią jego drużynę na finishu rozgrywek.

Skład Liverpoolu: Mersin; Williams, Smith, Jones, Sakho (Páez 70); Lucas, Lussey, Teixeira; Dunn, Brannagan, Peterson

Niewykorzystani rezerwowi: Firth, Rossiter, Maguire, Bijev