05.05.2024
17:30

Osób online 1056

Moyes z zastrzeżeniami do sędziego

David Moyes poddał w wątpliwość niektóre z decyzji podjętych przez sędziego Marka Clattenburga w dzisiejszym spotkaniu, w którym prowadzony przez niego Manchester United przegrał z Liverpoolem na Old Trafford 0:3.

Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Steven Gerrard, wykorzystując rzuty karne. Kapitan the Reds miał okazję do skompletowania hat-tricka, ale trzecia „jedenastka” w jego wykonaniu zatrzymała się na słupku.

Kapitan gospodarzy, Nemanja Vidić został usunięty z boiska po faulu, którym Clattenburg podyktował trzeci rzut karny dla Liverpoolu. Wynik w 84. minucie ustalił Luis Suárez.

– Mecz był pełen rzutów karnych i interwencji sędziego. Część z tych decyzji było poprawnych, a część nie – powiedział Moyes w wywiadzie dla Sky Sports.

– Kiedy rywal dostaje rzut karny już po dwudziestu sekundach drugiej połowy, robi się naprawdę ciężko.

– Liverpool zagrał lepiej. Kilka razy sędzia zagwizdał na ich korzyść. Najlepiej jednak teraz o tym nie mówić.

Moyes czuje się pokrzywdzony decyzją Clattenburga, kiedy to arbiter nie podyktował rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką przez Glena Johnsona.

– Wydaje mi się, że była tam ręka. Sytuacja nie różniła się bardzo od zagrania Rafaela, po której Liverpool dostał rzut karny.

– The Reds zagrali dobrze, ale w pierwszej połowie nie było widać ich przewagi.

Pomimo kolejnej bolesnej porażki w rozczarowującym debiutanckim sezonie Szkota na Old Trafford, Moyes nie uważa, że stracił szansę na awans do Ligi Mistrzów.

– Będziemy walczyć do końca. Będzie ciężko, ale zobaczymy, ile jesteśmy w stanie zrobić.

Komentarze (14)

AirCanada 16.03.2014 21:43 #
David podać Ci chusteczki?
Thisu9 16.03.2014 21:45 #
Temat niszczy.
GUNS 16.03.2014 21:45 #
szkoda mi gościa... żartowałem! uwielbiam oglądać jego upokorzoną minę tak samo jak Fergusona!
PhillieO 16.03.2014 21:48 #

Ty ruda mordo, Ty!
MarcinLFC77 16.03.2014 21:49 #
Liverpool w pełni zasłużył w tym meczu na 3 karne, i tyle też dostał. Po prostu jednego na Sturridge'u Clattenburg podyktował 2 minuty wcześniej niż powinien.

Najważniejsze są 2 rzeczy - 3 punkty dla the Reds i brak zwolnienia Moyesa.
hubsonlfc 16.03.2014 21:50 #
United transfer stulecia!
ADamsson 16.03.2014 21:54 #
Żeby go tylko jutro nie zwolnili tak jak AVB kiedy przegrał z nami 0-5 ;)
Exol 16.03.2014 21:58 #
- Wydaje mi się, że była tam ręka. Sytuacja nie różniła się bardzo od zagrania Rafaela, po której Liverpool dostał rzut karny.

Oh, dude, rzeczywiście, przypadkowa obcierka to praktycznie co samo co uderzenie łapą w piłkę żeby wybić ją poza boisko :D
Eric5 16.03.2014 22:29 #
"Sytuacja nie różniła się bardzo od zagrania Rafaela, po której Liverpool dostał rzut karny." hehehe
chali 16.03.2014 22:44 #
jedna rzecz która zapdła mi w pamięci i pewnie pozostanie na długo.... SAF nie miał gumy w paszczy !!!! do czego to doszło.....
Elvis 17.03.2014 06:35 #
Sytuacja Johnsona nie różniła się od tej Rafaela? O żesz Ty. Gdyby Rafael nie zagrał ręką, to Suarez wjechałby w pole bramkowe i nawet jeżeli nie strzeliłby gola, to stworzyłby sobie lub kolegom doskonałą sytuację. Niech się Moyes lepiej cieszy, że Rafael przy okazji tego zagrania nie dostał żółtej kartki i nie skończył meczu. Johnson natomiast, czy dotknąłby piłki ręką, czy by nie dotknął, i tak wybiłby ją na rzut rożny i efekt byłby ten sam. Także porównywanie tych dwóch sytuacji jest nie na miejscu.

Liverpool dostał karnego tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Hmmm... może dlatego, że się on należał? Trzeci karny był podyktowany niesłusznie, ale:
- został niewykorzystany, więc wynik nie uległ zmianie;
- chwilę później niepodyktowany został ewidentny, więc wyszło na zero;
- podyktowany był pod koniec meczu przy stanie 2:0, więc nie miał(by) dużego wpływu na wynik.
Jedyną korzyścią wynikającą z tego rzutu karnego jest fakt, że czerwoną kartkę dostał Vidic, ale kilkadziesiąt minut wcześniej czerwoną kartkę powinien otrzymać Rafael, więc znów wszystko wychodzi na zero :)

Także Panie Moyes, idź pan na drzewo, banany prostować.
PiotrekLFC8Gerro 17.03.2014 08:51 #
Powinno być w tym meczu więcej karnych:
- na początku faul na Suarezie najpierw Fellainiego a chwilę potem bodajże Jonesa (2 faule w jednej akcji)
- karny za rękę Rafaela + ewidentna czerwona kartka o której arbiter zapomniał
- karny za faul na Allenie
- karny za wycięcie Sturridge'a przez Carricka.
Nasz 3ci karny to dyskusyjna sprawa, bo kontaktu nie było, ale sporo osób poddaje w wątpliwość to czy po wślizgu Vidica Daniel był w stanie utrzymać się na nogach nie powodując kontuzji rywala.
Ręka Johnsona to parodia, kretyn nie widzi różnicy między tym że Rafael specjalnie wyciągnął rękę na max zasięg i wybił ją mijającemu go rywalowi a tym że Johnson miał piłkę pod kontrolą i muśnięcie jego ręki nie zmieniło kompletnie niczego.
muły domagały się tez karnego za faul Shreka na Skrtelu (to jak naskoczył na Martina na lini pola karnego) :D śmieszni są, w dupach im się poprzewracało przez tą ich specjalną ekipę od nurkowania (Young, Valencia, Nani, Welbeck)
Lyzwa7 17.03.2014 08:57 #
Mesjasz ładnie odjechał :)
Jak już Piotrek wspomniał- niech się geniusz cieszy, że sędzia nie gwizdnął jeszcze dwóch karnych i nie wyrzucił lokowatego inteligenta.