05.05.2024
17:30

Osób online 1007

Rezerwy pokonują Newcastle

Drużyna U-21 podejmowała dziś na Anfield ekipę Newcastle United. Ekipa Aleksa Inglethorpe’a po emocjonującym spotkaniu pokonała Sroki 5:2, bramki dla Liverpoolu zdobywali Jack Dunn (2), Kristoffer Peterson (2) oraz Rafael Páez.

Callum Roberts wyprowadził gości na prowadzenie już w siódmej minucie spotkania, wbiegł w pole karne i strzałem po ziemi pokonał Yusufa Mersina.

Kibice zebrani na Anfield nie musieli długo czekać na odpowiedź. Trzy minuty później Jack Dunn przejął piłkę tuż przed polem karnym Newcastle i pewnym strzałem umieścił ją w siatce, była to szósta bramka wychowanka Liverpoolu w tym sezonie.

Chwilę potem pięknym rajdem popisał się Ryan Kent, wystawił on piłkę do Kristoffera Petersona, a młody Szwed musiał tylko skierować piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Mecz nadal prowadzony był jednak w szalonym tempie, jeszcze przed upływem 20 minut, Rolando Aarons popisał się swoimi umiejętnościami i zdobył bramkę wyrównującą.

Gospodarze nie pozostali jednak dłużni, po rzucie rożnym wykonywanym przez Camerona Brannagana, piękną główką popisał się obrońca Liverpoolu, Rafael Páez i The Reds schodzili do szatni z przewagą jednej bramki.

The Reds mieli kilka okazji na podwyższenie swojego prowadzenia, dużo problemów obronie Newcastle sprawiał Jack Dunn, po jednym z jego zagrań do strzału doszedł Brad Smith, Australijczyk nie trafił jednak w światło bramki z niewielkiej odległości.

Chwilę później pięknym strzałem popisał się Brannagan, jego uderzenie wylądowało jednak na poprzeczce bramki Srok.

Liverpoolczycy zdołali jednak dopiąć swego, Brad Smith popędził skrzydłem, a jego dośrodkowanie doszło do Petersona, który bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Jeszcze przed końcem meczu wisienkę na torcie dołożył Jack Dunn, ponownie lewym skrzydłem popędził Brad Smith i po jego podaniu skrzydłowy Liverpoolu zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Skład Liverpoolu: Mersin; Randall, Maguire, Páez, Jones; Smith, Rossiter, Brannagan, Peterson; Dunn, Kent (Bijev)

Niewykorzystani rezerwowi: Fulton, Baio, Trickett-Smith