13.05.2024
21:00

Osób online 1211

Porażka na start przygotowań

Liverpool przegrał z Brøndby Kopenhaga 1:2 w pierwszym meczu towarzyskim przed sezonem 2014/2015. Bramki zdobywali Christian Nørgaard i Ferhan Hasani dla gospodarzy oraz Kirstoffer Peterson dla The Reds.

Brendan Rodgers w przerwie spotkania zmienił aż 10 piłkarzy, zostawiając na boisku tylko Brada Jonesa ze składu który rozpoczął spotkanie.

Na efekty tych zmian nie trzeba było długo czekać, już w 48. minucie pięknym rajdem lewym skrzydłem popisał się Jordon Ibe, młody Anglik wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę do znajdującego się tam Kristoffera Petersona, a ten nie zmarnował idealnej okazji i wyrównał wynik spotkania.

W trakcie drugiej połowy The Reds mieli kilka okazji do zdobycia drugiej bramki, jednak strzałom Ibe'a brakowało siły by pokonać golkipera gospodarzy.

Przed samym końcem spotkania gospodarze ponownie wykorzystali luki w defensywie Liverpoolu i Ferhan Hasani zdobył zwycięską bramkę dla drużyny z Kopenhagi.

Skład Liverpoolu w 1. połowie: Brad Jones – Kelly, Agger, Ilori (Stewart), Smith – Lucas, Rossiter, Coutinho – Suso, Borini, Teixeira

Skład Liverpoolu w 2. połowie: Brad Jones (Ward) – Wisdom, Lloyd Jones, Škrtel, Flanagan – Coady, Allen, Adorján – Ibe, Phillips, Peterson