13.05.2024
21:00

Osób online 1144

Liverpool wygrywa z Preston!

Liverpool pokonał 2:1 Preston North End w swoim drugim spotkaniu okresu przygotowawczego do sezonu 2014/2015. Bramki zdobywali Josh Brownhill dla gospodarzy oraz Suso i Kristoffer Peterson dla The Reds.

Drużyna Brendana Rodgersa przegrywała do przerwy 0:1 po bramce Josha Brownhilla, w drugiej połowie udało im się jednak odwrócić wynik spotkania i odnieść pierwsze zwycięstwo okresu przygotowawczego.

Liverpool długo nie potrafił się przebić przez defensywę gospodarzy, jednak w 74. minucie Jordon Ibe popisał się wspaniałym rajdem omijając kilku obrońców Preston, po czym podał piłkę do Suso, a Hiszpan technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać, Jordan Rossiter przerwał kontratak Preston i podał piłkę do Ibe'a, młody Anglik jeszcze raz jak burza wleciał w pole karne i wyłożył piłkę do Kristoffera Petersona, a Szwedzki skrzydłowy strzelił swoją drugą bramkę w tegorocznych sparingach.

Brendan Rodgers wykorzystał 24 z 25 piłkarzy powołanych na to spotkanie, jedynie golkiper Danny Ward nie dostał szansy pokazania się publiczności w Preston. Szansę debiutu dostali sprowadzeni tego lata do klubu Emre Can oraz Rickie Lambert, a po kontuzji do gry wrócili Sebastián Coates i José Enrique.

Skład Liverpoolu w 2. połowie: Brad Jones – Stewart, Lloyd Jones, Coates, Robinson (José Enrique) – Coady, Rossiter, Adorján (Phillips) – Ibe, Peterson, Suso

Komentarze (11)

Lyzwa7 19.07.2014 18:00 #
Ten Stewart też ciekawy gościu choć trochę narwany :)
RedFulBad 19.07.2014 18:03 #
IbeIbeIbeIbeIbeIbe
Akabane18 19.07.2014 18:03 #
Ibe wypożyczyć do klubu z PL, bo wygląda na piłkarza, który jest w stanie grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym. 2 mecz i 3 asysta, niech poprawi wykończenie i mamy kolejnego młodego, szybkiego Anglika na skrzydle.
kulsky 19.07.2014 18:04 #
Peterson>Borini
Coady>Lucas
#potwierdzoneInfo
reddsPL 19.07.2014 18:06 #
Bardzo fajne spotkanie w naszym wykonaniu, dobre tempo. Widać było różnicę w porównaniu do mecz z Brondby. Dla mnie osobiście dzisiaj wszyscy zawodnicy się fajnie zaprezentowali.
Arii7 19.07.2014 18:07 #
Ibe i Suso zagrali dzisiaj bardzo dobrze, mogą z nich się rozwinąć naprawdę dobrzy grajkowie. Jak oglądam Ibe to jak bym widział Sterlinga ;)
Konrad1966 19.07.2014 18:11 #
Suso i Ibe.Dali dzis wiele.Peterson bramka..ale bym sie nie podniecal niezdrowo.
Ladny, szybki mecz w drugiej polowie.Pierwsza do zapomnienia.
TheGod 19.07.2014 18:13 #
PO PIERWSZYM GOLU TO CALKOWICIE INNA DRUZYNA...
BRAWO CZERWONI:)))
silver7 19.07.2014 18:18 #
Suso gratulacje za pierwszą bramkę w seniorskiej kadrze, na plus ponadto Rossiter, Ibe i Petterson. Fajnie młodziany pograły,a Rossiter przez 20 minut zrobił na mnie lepsze wrażenie aniżeli Lucas przez 180 :).Ibe zapowiada się na bardzo dobrego gracza, możemy mieć piekielne skrzydła w przyszłości, niech tylko popracuje nad wykończeniami akcji, to w ogóle będziemy w siódmym niebie.Bardzo słabo dziś Borini, choć starał się, jednak słaby występ zaliczył,aż dziw bierze, że możemy za niego dostać 14 mln :). Na miejscu Brendana nie myślałbym nad wypożyczeniem Suso, w tym chłopaku drzemie również nie lada potencjał.
Davvid8 19.07.2014 19:42 #
Ibe powinien mieć miejsce u nas w kadrze na ten sezon. Idealny gość aby wejść z ławki i rozruszać atak. Może i młody i niedoświadczony ale za to z fantazją i brawurą, czymś czego nie miał Aspas i Moses. Ja bym postawił na niego w nowej kampanii.
Marcel 19.07.2014 22:03 #
Jordon Ibe nie wolno zepsuć tego zawodnika bo to drugi Sterling, pytanie numer jeden wysłać go tam gdzie bedzie miał pewny skład i walaczył np. o utrzymanie w PL lub o awans do PL na zapleczu ekstraklasy czy tez zostawić i wpuszczać na końcówki lub puchary krajowe. W każdym razie to jest zawodnik, który ma papiery i na reprezentację oraz na pierwszy skład i to wcale w niedalekiej przyszłoći.

Morton i Phillips zadowoleni z wypożyczeń  (0)
08.05.2024 12:30, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
Szoboszlai o swoim pierwszym sezonie na Anfield  (7)
07.05.2024 19:13, GiveraTH, thisisanfield.com