13.05.2024
21:00

Osób online 1659

Podsumowanie meczu

Liverpool FC rozpoczął swoje tegoroczne tournée po Stanach Zjednoczonych od środowej przegranej 0:1 z włoskim AS Roma na stadionie Red Sox Fenway Park.

Grający na stadionie Red Sox zespół Brendana Rodgersa – obserwowany przez właściciela Jonhna Henry’ego – stracił w 90. minucie gola, którego strzelił Marco Borriello.

Był to mecz, w którym dobre okazje przydarzały się obydwu zespołom bardzo rzadko, ale pomimo remisu, był to dobry trening dla the Reds w obecnym okresie przygotowawczym.

W przedmeczowych doniesieniach potwierdzono, że w wyjściowej jedenastce pojawią się Sebastián Coates oraz José Enrique, zaś Rickie Lambert utrzyma miejsce w zespole po weekendowym debiucie w meczu przeciwko Preston.

W szeregach Romy pojawił się znany Czerwonym przeciwnik, były gracz Arsenalu i Chelsea, obrońca Ashley Cole, który zaliczył debiut we włoskim zespole.

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczczono ofiary tragedii na Hillsborough i wypuszczono 96 balonów w bostońskie niebo.

Minęły dwa lata, od kiedy zespoły te ostatnio spotkały się na jednym z najbardziej znanych stadionów do baseballa. Wówczas Roma wygrała 2:1, a dla Rodgersa był to początek rządów jako menedżer Liverpoolu.

Wiele zmieniło się przez ostatnie 24 miesięce, a kibice, którzy wypełnili po brzegi stadion, chcieli z bliska zobaczyć zespół, który w poprzednim sezonie tak cieszył oko swoją grą.

Jednakże ze względu na temperaturę osiągającą ponad 30 stopni oraz wilgotność powietrza początek meczu był bardzo wolny.

Liverpool był szybko zmuszony do zmiany w swoich szykach, gdyż Fabio Borini musiał zejść z boska, po tym jak mocno upadł na murawę i w 12. minucie zmienił go Emre Can.

Pierwsze uderzenie warte uwagi miało miejsce dopiero w 20. minucie kiedy to strzał Philippe Coutinho z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego minął dalszy słupek Łukasza Skorupskiego.

W kwestii posiadania piłki oglądać można było typowy Liverpool, ale to zespół Serie A powinien był objąć prowadzenie, po tym jak lewą stroną ruszył Ashley Cole, a następnie dośrodkował piłkę w pole karne. Francesco Totti zdołał uderzyć piłkę końcówką stopy, ale skierował ją obok słupka.

Zaraz przed przerwą, po drugiej stronie boiska, swoją okazję do strzelenia bramki miał Lambert, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

Angielski napastnik miał kolejną okazję zaraz po przerwie, kiedy to piłkę dośrodkowywał mu Martin Kelly, ale jego strzał został zablokowany przez Alessio Romagnoliego.

Chwilę później Lambert znowu dobrze uderzał, ale Skorupski dobrze bronił przy bliższym słupku.

Po godzinie gry swoją okazję miał, po energetycznym rajdzie w pole karne, Kris Peterson jednak jego wysiłki na nic się nie zdały. Piłka trafiła pod nogi Coutinho, który jednak uderzył w zawodników Romy.

Na 13 minut przed końcem spotkania na boisku pojawił się Jordan Henderson, dla którego był to pierwszy występ od czasu powrotu z Mistrzostw Świata.

Romie prawie udało się w końcówce spotkania strzelić gola po dobrym wejściu w pole karne Antonio Sanabrii i nisko lecącym uderzeniu przy słupku, ale Bradowi Jonesowi udało się wybić piłkę.

W wyniku tego Roma otrzymała rzut rożny i piłka skierowana przez Borriello odbiła się od Daniela Aggera i wpadła do siatki dając Włochom zwycięstwo w końcówce.