Liverpool - S'ton - Ostatnie 5 meczów

Liverpool skrzyżuje w niedzielę na Anfield rękawice z drużyną Southampton. Przypomnijmy sobie jak wyglądało 5 ostatnich konfrontacji tych zespołów na stadionie the Reds.

Liverpool 0:1 Southampton

Wrzesień 2013

Indolencja ofensywna Liverpoolu trwała w najlepsze, zaś świetnie ustawiona i zorganizowana drużyna Mauricio Pochettino na niewiele pozwoliła gospodarzom, notując jednobramkowe zwycięstwo. Decydujący cios zadał w 53. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dejan Lovren.

Liverpool 1:0 Southampton

Grudzień 2012 roku

Po efektownym trafieniu Daniela Aggera w pierwszej połowie gospodarze wygrali ten mecz 1:0. The Reds powinni odnieść dużo wyższe zwycięstwo, jednak po raz kolejny zawiodła skuteczność pod bramką przeciwnika. W 43. minucie Duńczyk popisał się doskonałą główką, a asystę zaliczył Glen Johnson.

Grudzień 2004 roku

Liverpool zakończył 2004 rok trzecim zwycięstwem z rzędu w lidze, a to dzięki jedynej bramce Florenta Sinama-Pongolle przeciwko Świętym. Alonso wypatrzył snajpera i posłał mu wspaniałą długą piłkę. Francuski napastnik łatwo pokonał Niemiego uderzając po ziemi w prawy róg bramki.

Liverpool 1:2 Southampton

Grudzień 2003 roku

Southampton zasłużenie zgarnęło całą pulę w meczu, o którym wszyscy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Emile Heskey zdobył co prawda pod koniec bramkę na pocieszenie, ale to nie wystarczyło, gdyż wcześniej Brett Ormerod i Michael Svensson zapewnili Świętym szokujące zwycięstwo 2:1.

Liverpool 3:1 Southampton

Listopad 2002 roku

Puchar Ligi

Samobójczy gol Michaela Svenssona oraz trafienia Milana Barosa i El-Hadjiego Dioufa zapewniły rezerwowej drużynie the Reds miejsce w losowaniu czwartej rundy, pomimo tego, iż pierwsza połowa była zdominowana przez Świętych.