05.05.2024
17:30

Osób online 853

Zwycięstwo zespołu U-18

Drużyna Liverpoolu do lat 18 w świetnym stylu pokonała młodzieżową drużynę Blackburn Rovers w niedzielnym meczu w Kirkby Academy. Hattricka w tym spotkaniu zaliczył Will Marsh, a dwa trafienia dorzucił Sergi Canos ustalając wynik spotkania na 5:0 dla the Reds.

Młodzi Liverpoolczycy przystąpili do tego meczu po serii wygranych meczów z Manchesterem City i Wolverhampton Wanderers. Jednak dzisiejsze zwycięstwo zostało odniesione w prawdziwie efektownym stylu.

Zespół Neila Critchley'a objął prowadzenie już w 10. minucie. Strzelanie rozpoczął Marsh, który spokojnie przelobował bramkarza Rovers Andrewa Fishera wykorzystując jego złe ustawienie.

Obrona the Reds była jednak kilkukrotnie nękana przez przeciwników. Andrew Firth musiał dwukrotnie interweniować po akcjach Lewisa Mansella i Matty'ego Platta.

Blackburn rosło w siłę, ich ataki zaczynały być coraz groźniejsze. Gospodarze budowali powoli swoją przewagę w środku pola.

W pewnym momencie Herbie Kane wyłuskał piłkę i szybko podał do wybiegającego na czystą pozycję Marsha, który po raz drugi pokonał Fishera. Piłka odbiła się jeszcze od golkipera i numer 9 w drużynie Liverpoolu w 35. minucie podwyższył wynik na 2:0

Doskonałą okazję na trzeciego gola miał Trent Alexander, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Marsh natomiast nie zmarnował okazji do dobitki i skompletował klasycznego hattricka. Przy stanie 3:0 dla the Reds rozległ się gwizdek arbitra wieszczący koniec pierwszej połowy.

Blackburn z wielkim animuszem zaczęło drugą połowę. Po przerwie stworzyli stworzyli sobie kilka dobrych okazji szczególnie po wejściu na boisko Sama Joela, który zastąpił Mansella. Popisał się on naprawdę świetnym strzałem z dystansu jednak Firth zdołał zbić piłkę, aby ta wyszła poza linię końcową.

Drużyna Critchela nie zamierzała jednak składać broni. W 83. minucie Sergi Canos i Sam Hart rozegrali dwójkową akcję. Obaj zawodnicy zostali kilka minut wcześniej wprowadzeni z ławki rezerwowych. Hiszpan wykorzystał ostatnie podanie od swojego kolegi i było już 4:0 dla Liverpoolu.

Idąc za ciosem, Canos ponownie wykorzystał podanie tym razem od Alexandra i na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik spotkania na 5:0.

Liverpool U18: Firth, Lewis, Whelan, Brewitt, Polgar, Alexander, Nicholas, Kane, Marsh, Ejaria, Dhanda.

Rezerwowi: Waldron, Wheeler, Watts, Canos, Hart.