05.05.2024
17:30

Osób online 861

Liverpool melduje się w ćwierćfinale

Liverpool awansował do następnej rundy Pucharu Ligi, pokonując na Anfield Swansea City 2:1. Bramki dla The Reds zdobyli Mario Balotelli i Dejan Lovren, dla Łabędzi strzelił Marvin Emnes.

Podopieczni Gary'ego Monka wyszli na prowadzenie w 65. minucie spotkania, kiedy bardzo ładnym strzałem popisał się Emnes.

The Reds zdołali wyrównać na 5 minut przed końcem spotkania, pięknym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Fabio Borini, a piłkę do siatki skierował jego rodak, wprowadzony kilka minut wcześniej Mario Balotelli.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za faul na Philippe Coutinho otrzymał stoper Łabędzi, Federico Fernández.

Kiedy wydawało się, że Liverpoolczyków czeka kolejna dogrywka, bramkę na 2:1 strzałem głową zdobył Dejan Lovren i The Reds mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Komentarze (99)

Bartek97sz 28.10.2014 22:55 #
dwóch najbardziej krytykowanych daje nam zwycięstwo :D
twardy 28.10.2014 22:56 #
Alllah allaaa lallalaaaaa aaaaaallllaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!
MakaJ 28.10.2014 22:56 #
Bękarty wojny dają zwycięstwo Liverpoolowi. Tyle.
AgentTomek 28.10.2014 22:56 #
pffff Lovren się cieszył po tej bramce jakby to conajmniej remis z Chelsea był :D
liverpool93 28.10.2014 22:56 #
Mecz chu*owych zawodników :D
simon14 28.10.2014 22:56 #
Brendan Rodgers - BOG TRANSFEROW HAHAHA!!!!
Sagittarius 28.10.2014 22:57 #
Znienawidzeni Bolek i Lolek zapewniają awans!
slobo 28.10.2014 22:57 #
Podobno Lovren dedykowal gola szostiemu.
liverpool93 28.10.2014 22:57 #
I na to wszystko Liverpool wygrał mi 4 dychy haha :D
MakaJ 28.10.2014 22:57 #
Lewus 28.10.2014 22:57 #
Lovren dwie bramki na koncie. Skoro Swansea sklonowało Gomisa to czemu my nie sklonowalismy Suareza?
Lewy77 28.10.2014 22:57 #
Cou jak trawę dzisiaj gryzł !
pinki 28.10.2014 22:57 #
Brawa za świetne wykończenie dla Mario.Niech teraz zacznie strzelać w lidze...
wieniec 28.10.2014 22:57 #
Piłka odbiła się od Lovrena jak od Rasiaka.
DiabeleK 28.10.2014 22:57 #
A Coutinho jak nie strzela Bogu w okno, to blokowany non stop.
michufilip 28.10.2014 22:57 #
Kur*a i kogo tu dziś pohejtować... ;/
Jaquar 28.10.2014 22:57 #
3 min. przed golem Emnesa dałem stówkę na zwycięstwo Swans, kurs 6,5. Oczywiście, że nie mam im tego za złe! : )
reddsPL 28.10.2014 22:57 #
Alllaaaa Liverpool alllaaa ! xd

A tak serio, naprawdę ciesze się z tego zwycięstwa. YNWA !
TheKrzychu 28.10.2014 22:57 #
To jest Anfield. Tutaj gra się do samego końca! Brawo The Reds!
Arii7 28.10.2014 22:58 #
Ładny mecz szkoda straconej bramki bo to my dominowaliśmy w meczu i wygraliśmy w pełni zasłużenie Mario ładnie to wpakował już miałem kisiel w gaciach jak strzelał ale była bramka. Lovren też bardzo ładnie strzelił oby więcej takich meczy i mniej straconych goli. YNWA
kulsky 28.10.2014 22:58 #
dramatyczne jak to na Liverpool przystało. Borini dzisiaj pozytywnie. Markovic tragedia, Lucas to samo. Manquillo w ataku jest niestety slaby, ale w obronie to z Moreno nasz najlepszy boczny obronca. Lovren znowu gol na jego konto, ale sie zrehabilitowal strzelajac na 2-1. Jego krycie to jest smiech na sali.
konriqe 28.10.2014 22:58 #
Borini asystuje, Balo trafil w pilke, Lovren strzela gola, pomyslalem ze snie, ale jedno mi przypomnialo o tym, ze jest inaczej- Lovren pie.rdoli krycie:D
jaszyn 28.10.2014 22:58 #
Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem.
Vepson 28.10.2014 22:58 #
Balo i Lovren out! ... oh wait
suare7 28.10.2014 22:58 #
LOVREN i BALO! dawajcie hejterzy co teraz złego zrobili ci dwaj panowie? Uratowali nam tyłek ! mam dla was inny cel zacznijcie hejtować Lamberta 3-4 mecze zero goli trezba go zhejtować!
TPK 28.10.2014 22:59 #
Chelsea zwycięski gol w 81. minucie, Sheffield do 86. minuty 1:0 i wygrywa 1:2, Bournemouth w 85. min prowadzi z WBA 1:0, traci gola na 1:1, w 86. strzela na 2:1 :D Wieczór końcówek w Pucharze Ligi dzisiaj, dobrze że i Liverpool się dopasował. Dupy nie urwało, ale awans się liczy.
Maciek21095 28.10.2014 22:59 #
Co to się działo.... Balotelli się przełamał, a zwycięstwo zapewnia nam ten nieznośny Lovren... Cudowny wieczór! :) I oby było jeszcze lepiej. YNWA!
AndyLFC 28.10.2014 23:00 #
Z nimi dwoma zwojujemy CC!!!!!

A tak na poważnie, oby to było ich przełamanie :)
pk230681 28.10.2014 23:00 #
Cieszy awans ale OKULARNIKA ze Swanse to bym sam z glowki pociagnol dobrze ze go sprzedalismy nigdy goscia nie trawilem a tu taki wiraszka dobrze ze odpadli!!!
hoster 28.10.2014 23:00 #
taa gra się do końca... chyba gra się na sam koniec...
mrocznystefan 28.10.2014 23:00 #
To teraz Lovren ma pewną jedenastkę do konca kontraktu, albo i dłużej.
saintlfc 28.10.2014 23:01 #
brawo najważniejsze że udało się przejść do kolejnej rundy i to bez dogrywki! Balot świetnie cieszę się bardzo z jego trafienia. Czerwona kartka bez dwóch zdań zasłużona. Ależ się cieszę bardzo dobry mecz i jest ćwierćfinał :D
Szmuggi 28.10.2014 23:01 #
Nigdy nie bylem wielkim fanem Boriniego ale powinien dostac szanse bo calkiem niezle gral.
silver7 28.10.2014 23:01 #
Super Fabio i Super Mario w akcji :). Lovren niestety znów zawalił bramkę, na szczęście dla niego się zrehabilitował. Zasłużona wygrana. Ależ Coutinhio dziś szalał,szkoda że był rozregulowany i blokowany.
filarowicz 28.10.2014 23:02 #
oby mecz na przełamanie dla Lovrena.
fajnie zareagowaliśmy na strate gola, widać było że chcemy wygrać a nie odpaść po bezbarwnym 1-0.
fajnie dzisiaj pograł Lucas i Borini.
ten pierwszy grał jak na niego dobrze, gdyby umiał podać na 30 metrów co do centymetra i oddać groźny strzał to może bym go widział w 1 składzie.
Borini - może nie ma umiejętności na pierwszy skład, ale widać że zostawia serducho, walczył o każdą piłkę, strzelał, ASYSTOWAŁ, na prawdę fajny występ, myślę że z Newcastle to Lambert się nie załapie na ławke.
Five 28.10.2014 23:02 #
Ktoś wie kiedy losowanie 1/4?
NoNapewno 28.10.2014 23:02 #
Coś czuję, że nawet jak Lovren nie będzie grał, a stracimy bramkę to i tak będzie jego wina. Szkoda, że LFC ma tak beznadziejnych kibiców w Polsce. :/
RK23 28.10.2014 23:03 #
Bario Lolvren!
Lyzwa7 28.10.2014 23:03 #
Kulsky- Lucas tragedia? Całkiem nieźle grał.

Hendo still ogórek :v

Lazar w końcu trochę odważniej, choć spieprzył swoją okazję koncertowo. Były dryblingi i parę ciekawych zagrań.

Orionos 28.10.2014 23:05 #
Ze Swansea meczyc sie 90 minut i zaczac grac dopiero w ostatnich 5 minutach... Zenada.

Markovic to biegajace posmiewisko pilkarskie (kontra z 2 polowy 4vs3 i zamiast podac do bedacego z lewej w sumie niepilnowanego Cou(?) wolal stracic pilke w dziecinny sposob dostarczajac ja wprost pod nogi Swanseanczyka...), gra tak tragicznie ze jestem w stanie kupic mu bilet samolotowy do ojczyzny, niech wraca i zajmie sie wypasem owiec.
PUMA 28.10.2014 23:05 #
Takie końcówki
dodają skrzydeł!
boczeklfc 28.10.2014 23:06 #
Borini dzisiaj naprawdę pokazał, że chce walczyć mam nadzieję na jego kolejne występy w pierwszym składzie i takie samo ustawienie. Nareszcie graliśmy jakieś szybkie piłki i co najważniejsze była radość z gry
kulsky 28.10.2014 23:07 #
tak Lyzwa, z Lucasem Europy nie zwojujemy, zreszta po co zaczynac temat, jak gosc jest juz na wylocie z klubu. Hendo nic specjalnego nie zagral, wiec... :v
mrocznystefan 28.10.2014 23:07 #
Orionos Swansea jest na 6 miejscu, a my na 7 więc chyba nie są tacy slabi.
sebek1318 28.10.2014 23:07 #
Toure powinien grac w 1 składzie
Chaki 28.10.2014 23:07 #
Nie zapominajmy, że przy golu Emnesa Lovren całkowicie odpuścił krycie... Karygodne, stagnacyjne zachowanie, jakie nie powinno mieć miejsca na tym szczeblu rozgrywek. Ale fakt, bramka wyborna, świetnie uciekł obrońcy i znalazł się w idealnym miejscu.
Przyjemny mecz! YWNA!
Maciek21095 28.10.2014 23:07 #
Orionos, naczelny burak portalu LFC.pl, stwierdził że było dziś słabo. To wiele zmienia. :/
mrocznystefan 28.10.2014 23:08 #
sebek1318 a po czym wnioskujesz?
Five 28.10.2014 23:10 #
Tak ogólnie wszyscy walą na ten Puchar Ligi że piąte koło u wozu, ale prawda jest taka że potrzebujemy tych rozgrywkach chociażby po to żeby tacy zawodnicy jak Borini, Lucas, Toure, czy Jones zagrali przynajmniej raz na miesiąc pełen mecz dla pokazania się i podtrzymania jakiegoś rytmu meczowego żeby w razie potrzeby być gotowym w Lidze czy LM gotowi do gry, dodatkowo kilku młodych ma okazję się ograć. Dlatego naprawdę trzeba się cieszyć że chłpapaki dzisiaj dali radę!
Licznerek 28.10.2014 23:11 #
Największym wygranym meczu może być Borini, bo po takim występie powinien zagrać w Newcastle, może niekoniecznie od początku, ale swoje minuty powinien dostać. No właśnie, "może być", "powinien", a nie wiadomo jak będzie, bo Rodgers podejmuje dziwne decyzje personalne w tym sezonie.

Lucas bardzo solidnie, Gerrard w całym październiku nie zaliczył tylu odbiorów, nie przerwał tyle akcji rywala, co Brazylijczyk w dzisiejszym meczu.
Orionos 28.10.2014 23:15 #
Maciek21095 - LFC gra u siebie, ze Swansea, zamiast sie rzucic na przeciwnika, rozszarpac, rozbic, napluc na truchlo i oddac mocz do czaszek poleglych LFC meczy sie bez pomyslu, bez tempa, bez sensu 90 minut dodatkowo dzieki naszej Ostoi Defensywy dostajemy z ogorkami 0-1... 5 minut grania LFC zostawil sobie jak widze na sam koniec zamiast spokojnie zniszczyc wroga, patrzec jak blaga o litosc i napawac sie lamentem fanow przyjezdnych...
Lyzwa7 28.10.2014 23:15 #
Kulsky- a czy ja twierdzę, że Lucas ma grać w każdym meczu? :v
Zagrał dobrze, więc nie naginajmy faktów i oddajmy mu to. Zagrał dużo lepiej niż Gerrard na DMF w jakimkolwiek meczu z tego miesiąca, ale nie znaczy to, że ma grać w pierwszym składzie.
On, albo odejdzie zimą/latem, albo będzie rezerwowym.

Hendo akurat był jednym z lepszych na boisku.
saintlfc 28.10.2014 23:16 #
na dobrą sprawę jeżeli jutro losowanie będzie sprzyjające dla nas to Capital One Cup jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Cou, Borini, Hendo wg mnie bardzo dobrze i oczywiście Balotelli który nabierze może pewności siebie ps ma ktoś może bramkę Balota bo na mojej jakości za dobrze nawet nie widziałem jak to wpadło :D
Hasan 28.10.2014 23:16 #
mimo wszystko zagłosowałem na moftm na boriniego.mały głos włocha wsród decybeli hejterów ale czasem mały komar moze spiepszyć komus udaną noc
kulsky 28.10.2014 23:20 #
jednym z lepszych to był Coutinho, Borini, Balotelli i może Lallana... dalej nic. Henderson to taki rzemieslnik bez techniki, ale zapierdala, na ławke spoko. Jezeli chcemy zdobywać trofea, to potrzebujemy def.poma nowego, napastnika, bramkarza i srodkowego pomocnika. Z Allenem nie chce zaczynać, bo jest tu juz 3 sezon a nadal gra piach.
xabi14 28.10.2014 23:24 #
Pozdrawiam mibaloo
saintlfc 28.10.2014 23:26 #
Lallana nic swoim wejściem nie dał bezbarwne 20 minut, a Henderson jak dla mnie bardzo dobry mecz tylko zawsze czego mu brakuje to tych strzałów
silver7 28.10.2014 23:27 #
Umówmy się, z Hendersonem i Allenem w składzie, to my świata nie zwojujemy.
boczeklfc 28.10.2014 23:35 #
Czepianie się Allena i Hendersona świadczy o braku podstawowych informacji na temat piłki nożnej . Można mieć magików w zespole takich jak Coutinho i Suarez ale bez dobrych i solidnych rzemieślników, którzy nie schodzą poniżej pewnego poziomu i pracują dla całego zespołu trudno wygrać mecz. Ktoś musi pracować w obronie i rozegraniu asekurować resztę zespołu.
ivers 28.10.2014 23:41 #
Wygrana cieszy ale szału ni ma.Jak wejdziemy w lidze na zwycięską ścieżkę i wygramy kilka meczy z rzędu będzie można mówić o progresie.
Lfc-FreaK 28.10.2014 23:46 #
Może podczas nieobecności Stu, Ballo i Borini od początku z NUFC ?
TimiLFC 28.10.2014 23:47 #
Kulsky... Proszę Cię, idź juz sie połóż spać bo gadasz az mi sie smutno robi... Chłopaki zagrali solidny mecz ale Ty jako znawca nr.1 będziesz mowil kogo potrzebujemy.Lucas grał slabo? Moze stream Ci nie grał zbyt dobrze;)
PiotrekS 28.10.2014 23:51 #
#RodgersTime
kulsky 28.10.2014 23:52 #
Boczek problem w tym, ze polowa naszego skladu to tacy rzemieslnicy, cholera, niektorzy to po prostu chlopki bez jakiejkolwiek techniki. Bez takich rzemieslnikow, ktorzy nie schodza ponizej swojego poziomu i graja dla druzyny ciezko wygrac mecz mowisz? To tlumaczy dlaczego gramy taka padake, chaos i nie mozemy wygrac z Hull :v. Real, chelsea, city, barcelona, bayern, wskaz mi jakis zespol topowy, ktory wygrywa trofea z takimi drwalami. Chcialbym Cie oswiecic, ale istnieja zawodnicy, ktorzy zapierdalaja w pressingu, graja z polotem bedac przy pilce a i z technika nie maja na bakier. Znawcy futbolu, typowe.
kulsky 29.10.2014 00:00 #
Timi na pewno wiekszy znawca, niz Ty. Skoro Lucas taki dobry, to moze zagra za slabego na def.pomie Gerrarda w meczu z Realem? Kurwa nie sadze.
Noodles 29.10.2014 00:02 #
W sumie to Gerrard od początku sezonu nie zagrał tak dobrego meczu jak dzisiaj Lucas.
TimiLFC 29.10.2014 00:06 #
Kulsky, po pierwsze nie mowie ze Lucas jest dobry, poprostu zagrał dobrze wiec nie ma co na niego dzis nnarzekać a i nikt nie mówi ze Gerrard jest słaby. .. A tak wgl to gdzie mecz oglądałes?
boczeklfc 29.10.2014 00:07 #
kulsky
największym naszym problemem jest brak taktyki i zgrania. Rodgers nam nic nie zaproponował ciekawego w tym sezonie brakuję automatyzmu i dostosowania taktyki do zespołu. W tamtym sezonie byliśmy wstanie nawiązać walkę z najlepszymi zespołami pomimo braków kadrowych ale drużyna miała swój styl. W każdym zespole jest grupa zawodników, którzy pracują dla gwiazd i gwiazdeczek. Hendo w tamtym sezonie stworzył najwięcej sytuacji kolegom z drużyny wielokrotnie jego przechwyty dawały drużynie możliwość kontry co było zabójcza bronią. Allen też biega i walczy często jego praca pozwala zdominować rywala. Ich rola jest ogromna biorąc uwagę braki szybkościowe Gerrarda oraz wysoką grę bocznych obrońców. Musi być równowaga w ataku i obronie ona nam dają równowagę.
zbanowany 29.10.2014 00:37 #
czy ktos z Was w ogole zauwazyl co robil Lovren tuz przed tym rykoszetem??....ale dzieci wiedza lepiej...ech moze kiedys ktos wprowadzi limit wiekowy przy komentarzach...
pozdro
PrzemekLFC7 29.10.2014 06:41 #
brawo borini, pokazał ża trzeba mu dać szanse w lidze:), a propo lucasa większość jego kontaktów z przeciwnikiem kończyła się faulem, takie odniosłem wrażenie
Davvid8 29.10.2014 08:03 #
Brawo za wygraną ale trzeba popatrzeć chłodnym okiem na ten mecz. Lovren znowu zawalił bramkę i znowu Johnson zagrał dramat. Lucas i Henderson dalej nie potrafią strzelać a do tego jeszcze za wolne gwiazdor chce się brać. Lambert jest przytłoczony i bezproduktywny a Marković to dno dna, nie zasługuje nawet na ławkę. Z zawodników, którzy zagrali ze Swansea, poza Coutinho żaden nie załapałby się nawet na ławę w Chelsea i MC. Jeśli zajmiemy tymi kopaczami 4 miejsce to będzie cud.
Co do meczu to brawo dla Boriniego za walkę, Kolo i Jones dobre zawody, Coutinho klasa dla siebie. Mario się przełamał i oby teraz zaczął trafiać regularnie. Na Newcastle trzeba wyjść trókją Stetling-Balo-Borini a za nimi Cou.
GABS 29.10.2014 08:52 #
jak to mówi przysłowie jedna jaskółka....
Stachyra 29.10.2014 09:08 #
kulsky
Lallana jednym z lepszych? Ja jebe, serio 1 mecz założył praktycznie każdemu klapy na oczy i nikt nawet nie śmie go skrytykować. Adaś zagrał ponad 20 minut i nie pokazał kompletnie nic, z resztą to samo było ostatnio. Od 25 milionowego zakupu i gracza ukształtowanego oczekujemy dużo więcej. W porónaniu z tym co gra to bardzo dużo więcej.
silver7 29.10.2014 11:08 #
boczeklfc - w żadnym innym topowym klubie nie ma takich rzemieślników jak Allen czy Hendo, są owszem,ale tacy co potrafią piłkę rozegrać, coś ustrzelić nawet i nie biegają jakby zaraz mieli się połamać. Jeszcze jak Hendo coś tam gra, tak Allen jest po prostu przesłaby, na palcach jednej dłoni można mu wyliczyć bardzo dobre występy w trykocie The Reds. Łącznik, jak mawiają tu niektórzy - tak ,ale z drużyną przeciwną. Jeśli chcemy coś znaczyć w świecie footballu, należy kopaczy zastąpić piłkarzami, top 4 będzie cudem nad Wisłą w tym sezonie.
Lyzwa7 29.10.2014 11:27 #
Lel. Henderson zmieściłby się w 18stce meczowej City i Chelsea.
Polecam nauczyć się czegoś o piłce nożnej np. o stronie taktycznej, albo po prostu uważniej oglądać. To, że Allen zagrał słabo w dwóch ostatnich meczach, nie oznacza, że jest cienki.
No i że Joe i Jordan nie potrafią rozegrać... no bosko.

Hendo "coś tam gra" che che, nasz najlepszy pomocnik w sezonie 2013/14. Nie żaden Gerrard.
Taktycznie i technicznie przewyższa Stevena, w jakimkolwiek momencie jego kariery, a dorzuca do tego jego dynamikę i charakter. brakuje tylko goli, ale statystyki strzeleckie ma... prawie takie same co kapitan w jego wieku.
Gerro 22 lata-> 4 gole w 45 meczach, 23 lata-> 7 goli w 54 meczach, 24 lata-> 6 goli w 47 meczach.
Hendo 22 lata-> 2 gole w 48 meczach, 23 lata-> 6 goli w 44 meczach, 24 lata-> 5 goli w 40 meczach.

Nie ma aż tak wielkich różnic między tą dwójką.
SG: 17 goli w 146 meczach,
JH: 13 goli w 132 meczach.

4 gole i 14 meczów różnicy.

Czy aby na pewno Jordan jest tak mało skuteczny?
Na pewno nie pomaga tutaj, rzucanie po pozycjach, marnowanie Jordana na skrzydle, czy na DMF (podobnie jak Gerro).
Davvid8 29.10.2014 12:01 #
Lyzva jesteś geniuszem w bronieniu, dopatrywaniu się walorów i przytaczaniu argumentów "za" zawodników, którzy sami nie potrafią się bronić na boisku. Henderson jest technicznym inwalidą więc sam się doucz co to technika. Zmieściłby się w Chelsea? Kosztem kogo? Ramiresa? Mikela? Schuerle? Remy'ego? Czy może obrońcy któregoś? Heh, na bank. Allen natomiast nie zagrał słabo w dwóch ostatnich meczach bo on zagrał na swoim poziomie. Dwa mecze to może miał dobre odkąd przyszedł. Ci gracze są jacy są, zaangażowania nie można im odmówić. Jednak pewnego poziomu już nie przeskoczą. Na tą chwilę możemy nimi orać wyniki jednak rywalizować w LM czy o mistrza Anglii nimi poprostu się nie da. Sama ambicja nie wystarczy. Za duża różnica klas między nimi a zawodnikami czołowych klubów. Taka prawda i po co się oszukiwać.
silver7 29.10.2014 12:13 #
Lyzwa7 - Ty i te swoje statystyki,jesteś mistrzem świata w ich przytaczaniu i bronieniu piłkarskich inwalidów, do tego jeszcze dochodzą niesamowite przykłady przykłady,w chelsea ? Really? really? Ty tak na poważnie? Hedno może i by się załapał do 18 citizens,ale z tym Allenem to Ty masz naprawdę jakiegoś pierdolca,że tak powiem. Kolega Davvid idealnie wytłumaczył,więc nie chcę się powtarzać.
Lyzwa7 29.10.2014 12:14 #
Tak, tak ma fatalną technikę podań, słabo panuje nad piłką i w ogóle jest cienki ehh.
Nie to co Ramires (lol), Mikel(lel), a wrzucanie tutaj Remy'ego i Schurlle to jakiś żart prawda?
W ogóle pisanie o Hendo jako inwalidzie technicznym, a stawianie wyżej inwalidy umysłowego- też bez wybitnej techniki- Ramiresa czy typowego przecinaka Mikela, nie jest zbyt poważne.
Ramries to naprawdę tylko biega, łapie łupie kartki i psuje kontrataki.

Dwa mecze dobre Allena che che. W samym tym sezonie chyba(Tottenham i Southampton)
Z resztą On akurat- cały czas piszę- powinien być rezerwowym, ale gra ze względu na sytuację kadrową (tj. brak odpowiedniego zawodnika w środku pola, obok Hendersona, który by dorzucił to, czego brakuje Walijczykowi).

Umniejszanie umiejętności Jordanowi nigdy nie zrozumiem.
Pressing, inteligencja, świetne podania, dobre stałe fragmenty gry, kreatywność(tylko Suarez stworzył więcej sytuacji bramkowych z gry w ubiegłym sezonie), energia, dynamika, dyscyplina taktyczna, charakter i waleczność.
Jedynym mankamentem Anglika są strzały, doszukiwanie się innych jest dla mnie dziwne i spowodowane niechęcią do Niego.
Davvid8 29.10.2014 13:18 #
No ja pierdo.le. Nie porównuje Hendersona do Ramiresa czy Mikela ale pokazuje Ci, że aby zmieścić się na ławie w Chelsea musiałby zastąpić któregoś z nich! Na ławce jest 6 graczy z pola przy czym w większości klubów są to proporcje: 2 obrońców, 2 pomocników i 2 ofensywnych. Czaisz już? Na 100 % Mou nie trzymałby w obwodzie Hendersona kosztem Ramiresa lub Mikela ale możesz twierdzić inaczej. Problem w tym, że masz różowe okulary i widzisz nie stworzone rzeczy.Dla jasności ja nie twierdzę, że nie podaje dobrze, że nie ma charakteru czy nie kreuje więc tego nie pisz. To są jego atuty jak najbardziej. Ale technikę ma słabą i twierdząc inaczej tego nie zmienisz.
Lyzwa7 29.10.2014 13:25 #
Sorry, ale dlaczego Hendo miały nie wygryźć Mikela i Ramiresa? Bo jest z Liverpoolu i jest Anglikiem?
Jeden sensowny argument poza "słaby technicznie". bo w/w panowie są w tym elemencie gorsi od Niego, a JH znacznie lepiej podaje, o inteligencji już nie wspominając.

Nie jest słaby technicznie, piłka przy nodze mu nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, potrafi nad nią świetnie panować, przyjęcie, przyjęcie kierunkowe, prowadzenie piłki, kontrola nad nią, technika podań itp. Jordan to jeden z lepiej wyszkolonych technicznie graczy LFC. Wystarczy przyjrzeć się, niektórym jego zagraniom czy akcjom.
xabi14 29.10.2014 13:38 #
Lyzwa7
"Taktycznie i technicznie przewyższa Stevena, w jakimkolwiek momencie jego kariery"
Roz**liłeś system tym tekstem. Jak dla mnie tylko Xabi i Scholes w ostatniej dekadzie na Wyspach mogą się równać ze Stevenem. Czasem wątpię czy na serio jedziesz po naszym kapitanie, czy może rozgoryczenie bierze przy braku nominalnego DM-a...
Lyzwa7 29.10.2014 13:45 #
Ale widzisz różnicę między "w tym i w tym jest lepszy" a "jest od Niego lepszy"? Przecież Gerrard przez całą karierę bazował na dynamice, technicznie jest solidny, ale taktycznie nigdy jakoś wielce rozgarnięty nie był, co wychodzi właśnie teraz.
Żeby to było oczywiste: Gerrard w swoich latach był lepszy niż Hendo teraz. Napiszę dla pewności, żeby następny- nieczytający ze zrozumieniem- się nie czepiał.
damiand 29.10.2014 13:52 #
Lyzwa7 co do Gerrarda i tego, że jest słaby/ przeciętny technicznie to radzę obejrzeć gola z Olympiakosem Pireus w LM. Ten strzał to nie przypadek. SG uderzył dokładnie tak jak chciał.
Gerrard to nie tylko SERCE, ale także wielkie umiejętności!
xabi14 29.10.2014 13:54 #
Zrozumiałem, ale się nie zgadzam. Przypomnij sobie chłopie środek pola Masche-Xabi-Steven i piłki jakie rozdawali po całym boisku, przy genialnym ustawianiu. Co to jest jak nie umiejętności taktyczne?
Dodatkowo Steven zawsze genialnie dyrygował tempem gry (coś co niestety odpada, gdy gra na Dm-ie).
Lyzwa7 29.10.2014 14:10 #
Damiand- ale ja nie napisałem, że jest słaby/przeciętny" tylko, że "solidny" :)

Xabi14- tempo gry regulował Xabi Alonso, Stevenowi brakuje do tego cierpliwości. No i właśnie to NIE odpada na jego pozycji, a wręcz przeciwnie- regulacja tempa doszła do jego obowiązków.

Patrząc na ustawianie się i podejmowanie decyzji- szczególnie w defensywie- śmiem wątpić w jego zdolności taktyczne.

No i podałeś nawet powód, dla któego Gerro tak wymiatał-> Xabi-Masche. Świetnie zabezpieczali tyły, dzięki czemu Steven nie musiał martwić się obroną i trzymać dyscypliny taktycznej, bo w/w dwójka robiła to za Niego.
xabi14 29.10.2014 14:35 #
Żeby móc w pełni dyktować tempo w meczu trzeba być ustawionym wyżej, niż Steven jest aktualnie. Teraz jedyne co może robić to posyłać długie piłki (które krytykowałeś w zeszłym sezonie, a dały nam mnóstwo bramek). Jeśli chodzi o Stevena, to rozumiem pewną krytykę co do jego poczynań, ale dla mnie to wina powinna przypadać na Rodgersa, który pomylił się z decyzją o DM-ie. Steven powinien grać trochę mniej, ale grając wyżej, tak jak to robił całą karierę. Steven ma jeszcze mnóstwo dynamiki, ale w grze którą sam w sobie rozwijał i dopóki będzie grał z tyłu, tak będą mu się zdarzały "zaśnięcia".
consigliere 29.10.2014 15:19 #
Henderson faktycznie jest przez niektórych tu niedoceniany, ale akurat pod względem technicznym ma on spore rezerwy. Przyjecie ma dobre gdy ma przestrzeń, co innego gdy jest pod presja rywala. W meczu z Realem były jego mankamenty bardzo widoczne, z City także na przykład wtedy gdy kilkukrotnie otrzymywał piłkę w polu karnym Harta i złym pierwszym kontaktem sam siebie pozbawial okazji strzeleckich. Nie ma teraz na Anfield wielu zaawansowanych technicznie piłkarzy i Henderson na pewno do tej wąskiej grupy nie należy - Coutinho, Can, Suso, Balotelli, Sturridge czy Marković są zdecydowanie od niego lepsi pod tym względem.
Lyzwa7 29.10.2014 15:30 #
Z City i Realem grał akurat słabo, więc mogło to wynikać z czynników psychicznych ;)
Davvid8 29.10.2014 18:27 #
Z City i Realem grał słabo bo na tle klasowych zawodników jest słabeuszem. Koniec. Kropka.
I tak jak kolega consigliere pisze, technika użytkowa to nie dośrodkowanie czy podanie ze stojącej piłki, przyjęcie mając miejsce lub rozgrywanie bez presingu. Technika to umiejętność przyjmowania, podawania, panowania, kiwania czy strzelania, którą zawodnik wykonuje pod pressingiem rywala, z rywalem na plecach, w pełnym biegu czy przy szybkim czasie reakcji. Dobrzy technicznie zawodnicy umieją większość z tych rzeczy, świetni wszystkie, Henderson prawie nic.
Lyzwa7 29.10.2014 18:36 #
Zabawne, bo w zeszłym sezonie z City, Arsenalem, Chelsea czy United był jednym z najlepszych na boisku. Hmm jak to się stało?
Davvid8 29.10.2014 22:39 #
Masz na myśli przegrany mecz z MC czy ten drugi, gdzie dostał czerwoną kartkę? Czy może przegrany mecz z Chelsea? A może przegrany z Arsenalem? Haha najlepszy na boisku był gracz z pokonanej drużyny:D ale jaja. Dobra. Już mi się nie chce więcej tłumaczyć. Niech Ci będzie, że Henderson jest geniuszem środka pola. Peace

Czy odejście Salaha pomogłoby Arne Slotowi?  (0)
30.04.2024 19:41, Mdk66, The Guardian