05.05.2024
17:30

Osób online 895

Remis drużyny U-18

Drużyna Liverpoolu U-18 po zaciętym pojedynku zremisowała na Molineux Stadium z Wolverhampton Wanderers 2:2. Mimo dwubramkowego prowadzenia the Reds w pierwszej połowie, Wilki zdołały odrobić straty.

Podopieczni Neila Critchleya śmiało zaatakowali w pierwszej połowie, czego skutkiem były bramki Sama Harta i Ryana Kenta – obie po odbiciu od słupka.

Nadzieję gospodarzom przywrócił Mehki Leacock-McLeod strzelając bramkę kontaktową. Remis Wilkom uratował Niell Ennis.

Mecz był ciekawy od samego początku. Jerome Sinclair po świetnej akcji posłał piłkę nad poprzeczką, a Leacock-McLead próbował pokonać Firtha sprytnym lobem.

W 26 minucie z prowadzenia cieszyli się gracze Critchleya. Kent dośrodkował z rzutu wolnego, gdzie czekał Hart. Obrońca celną główką uradował kibiców gości.

Harry Burgoyne przerwał akcję Sinclaira, natomiast Andy Firth spokojnie obronił strzał Connora Hunte. Niedługo później goście podwyższyli prowadzenie, gdy Kent silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Wolverhampton.

Wydawało się, że Liverpool ma wygraną w kieszeni i do końca meczu będzie szanował piłkę, czekając na ostatni gwizdek sędziego. Nie udało się. Po akcji Ennisa i Leacocka-McLeoda, ten drugi strzelił kontaktową bramkę tuż przed końcem połowy.

10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy Sinclair huknął w poprzeczkę bramki rywali. To samo uczynił piłkarz Wilków, Nicursor Carnat, który uczynił to przy pierwszym kontakcie z piłką.

Po godzinie gry gospodarze w końcu wyrównali. Po groźnej akcji, w której Firth obronił silny strzał Hunte’a, bramkę strzelił Ennis.

Gdy do końca pozostało 15 minut w polu karnym upadł Kent. Sędzia wskazał na wapno, jednak Will Marsh, który podszedł do jedenastki, pechowo przestrzelił.

Skład LFC U-18 : Firth, Travis, Lewis, Sheron (Chirivella), Hart, Whelan, Marsh (Watts), Nicholas (Maxwell), Canós, Sinclair, Kent