05.05.2024
17:30

Osób online 1349

Liverpool w pólfinale

Podopieczni Brendana Rodgersa pokonali na wyjeździe ekipę Bournemouth 3:1 i zapewnili sobie awans do półfinału Capital One Cup. Gole dla The Reds zdobywali Raheem Sterling (2) i Lazar Marković, honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Dan Gosling.

Liverpoolczycy prowadzili do przerwy 2:0 po golach zdobytych przez Sterlinga i Markovicia, krótko po rozpoczęciu drugiej połowy, swoją drugą bramkę po świetnym podaniu Adama Lallany zdobył Raheem Sterling.

Prowadzący 3:0 goście rozluźnili się i dali przejąć inicjatywę drużynie Bournemouth. W 57. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Dan Gosling kopnął piłkę w stronę bramki The Reds, ta odbiła się od rąk Brada Jonesa i pod pachą australijskiego bramkarza wpadła do siatki.

Raheem Sterling mógł zaliczyć w tym spotkaniu hat-tricka, reprezentant Anglii fatalnie jednak spudłował po kolejnej wspaniałej akcji Adama Lallany. Nie zabrakło też okazji dla gospodarzy – rozochocony pierwszą bramką Dan Gosling uderzył piłką w poprzeczkę, a chwilę później gospodarze groźnie dośrodkowywali w pole karne.

Wynik nie uległ jednak zmianie i to Liverpool awansował do półfinału, w którym na ekipę Brendana Rodgersa czekają już Chelsea, Sheffield United i Tottenham Hotspur.