05.05.2024
17:30

Osób online 1292

Porażka U-21 w thrillerze

Drużyna Liverpoolu do lat 21 przegrała z rówieśnikami z Chelsea 4:3 na stadionie Aldershot Town. Tym samym drużyna Michaela Beale'a utrudniła sobie marsz do tytułu młodzieżowych triumfatorów Premier League.

Przed meczem kończącym rozgrywki w następny poniedziałek z Norwich City na Anfield, drużyna U-21 wiedziała, że tylko zwycięstwo z Chelsea pozwoli wywrzeć presję na liderującymi w tabeli młodymi zawodnikami Manchesteru United.

Zwycięstwo dla Chelsea - triumfatora FA Youth Cup i UEFA Youth League było kolejnym dużym wydarzeniem dla klubu z Londynu.

W marcu młodzi the Reds pokonali Chelsea 2:0 po przekonującym występie w Chester. Przed czwartkowym pojedynkiem nastroje były zatem znakomite.

Do drużyny powrócili Jordan Williams, Kevin Stewart i Lloyd Jones, którzy byli wypożyczeni. Menadżer zrobił cztery zmiany w stosunku do tego co widzieliśmy w poniedziałek w wygranym meczu z Leicester 2:1.

Przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy minutą ciszy upamiętnili ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu.

W 23. minucie spotkania Jerome Sinclair zdobył pierwszą bramkę tego dnia i 23. w tym sezonie dla drużyny Akademii. Z rzutu rożnego dośrodkował Ryan Kent, a młodzieżowy reprezentant Anglii głową umieścił piłkę w bramcę Chelsea.

Londyńczycy szybko wzięli się za odrabiania strat i przed przerwą zdołali prowadzić aż 3:1. Dwie bramki zdobył Dominic Solanke (39. i 40. gol w tym sezonie) i jedno trafienie dołożył Alex Kiwomya.

W drugiej połowie mocniej przycisnęli zawodnicy Michaela Beale'a. Trafienie zaliczył kapitan Cameron Brannagan.

Chwilę później Brannagan miał kolejną szansę, ale zmarnował znakomite podanie Kenta.

Liverpool stwarzał kolejne okazje na zniwelowanie przewagi bramkowej Chelsea. Wprowadzony w drugiej połowie Harry Wilson przeniósł piłkę o kilka centymetrów nad poprzeczką po jednej ze świetnej akcji drużyny. Walijczyk wywalczył także rzut karny, ale jedenastkę Brannagana czujnie wyłapał bramkarz Chelsea - Collins.

Drużyny Michaela Beale'a ciągłymi atakami narażała się na kontrataki. Mając w składzie znakomicie dysponowanego Solankego jedna z kontr okazała się skuteczna. Anglik zdobył trzecią bramkę i skompletował hattricka.

Wilson pod koniec spotkania zdobył bramkę kontaktową, ale to było wszyscy na co było stać tego dnia młodych liverpoolczyków.

Porażka z Chelsea oznacza, że Liverpool U-21 ma iluzoryczne szanse na zdobycie tytułu. Na jedną kolejkę przed końcem traci dwa punkty do Manchesteru United który ma za to jeden zaległy mecz do rozegrania.

Liverpool U-21: Fulton, Randall, Maguire, Williams, Jones (Canos), Stewart, Kent, O'Hanlon (Wilson), Sinclair, Brannagan (Cleary), Ojo. Niewykorzystani rezerwowi: Trickett-Smith, Firth.