05.05.2024
17:30

Osób online 1321

Legendy LFC pokonały fanów

W meczu rozegranym w Kirkby pomiędzy legendami Liverpoolu a kibicami klubu, zwycięstwo 4:0 odniosła drużyna byłych zawodników the Reds. O wyniku przesądziły bramki Neila Mellora, Robbiego Fowlera oraz Vladimira Smicera.

W charytatywnym spotkaniu udział wzięli między innymi Alan Kennedy, David Thompson, Jan Molby, Michael Thomas, Neil Mellor, Robbie Fowler, Rob Jones czy Scott Carson.

Nie zabrakło także bohaterów finału Ligi Mistrzów z 2005 roku: Didi Hamanna, Jamiego Carraghera i Vladimira Smicera.

Mellor otworzył wynik spotkania w pierwszej połowie. Popisał się wspaniałym przyjęciem czym zmylił bramkarza wpisując się na listę strzelców.

Fowler strzelił drugiego gola najpierw markując strzał, a następnie posyłając piłkę tuż obok położonego już na ziemi golkipera.

W drugiej połowie Mellor zanotował doskonałą asystę przy trafieniu byłego kolegi z drużyny Smicera, a w końcówce meczu Anglik po raz drugi świętował zdobycie bramki.

- To były fantastyczne gole, ale jednak to trafienie Robbiego było najpiękniejsze - powiedział Mellor.

Wydarzenie pozwoliło zgromadzić 10 000 funtów, które zostaną rozdysponowane dla kilku lokalnych organizacji. Oprócz tego była to niepowtarzalna okazja dla kibiców, aby zagrać ze swoimi idolami.

W drużynie fanów oprócz obywateli Wysp Brytyjskich znalazło się także trzech Amerykanów i jeden Australijczyk.