LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1205

Oferta City zostanie odrzucona


Liverpool jest gotów odrzucić ulepszoną ofertę od Manchesteru City za Raheema Sterlinga i nadal jest zdeterminowany, aby nie dopuścić do odejścia reprezentanta Anglii, chyba że wpłynie propozycja o wartości 50 mln funtów – czytamy w czwartkowym wydaniu The Times.

Niecały tydzień po tym, jak Liverpool odrzucił pierwszą ofertę w wysokości 30 mln funtów, City wróciło z lepszą propozycją, oferując 35 mln oraz dodatkowe 5 mln w przyszłości w zależności od osiągniętych wyników.

Jednakże odpowiedź będzie prawie na pewno taka sama, gdyż Liverpool od dawna utrzymywał, że nie rozważy transferu Sterlinga za mniej, niż wynosi ich zdaniem wartość piłkarza, bez względu na jego chęć odejścia.

Jeśli najnowsza propozycja klubu z Manchesteru zostanie odrzucona, City, które w bieżącym oknie transferowym chce ściągnąć zawodników ze statusem wychowanka federacji, aby sprostać przepisom UEFA, będzie musiało zdecydować, jak dalej postąpić. Klub poprzednio wykluczył spełnienie warunków stawianych przez Liverpool.

Różnica w ocenie wartości to 10 mln, dlatego istnieje pole do kompromisu, choć na pozycję Liverpoolu wpływ ma fakt, że the Reds muszą zwrócić 20 procent z otrzymanej kwoty do Queens Park Rangers, skąd kupili Sterlinga w 2010 roku za początkową sumę 600 tys. funtów.

Szybkość i skala poprawionej oferty Manchesteru City sygnalizuje chęć the Citizens, by jak najszybciej przeprowadzić transfer, a także by powstrzymać włączenie się do gry innych klubów poprzez zademonstrowanie swojej siły finansowej. Chelsea, Manchester United i Arsenal wykazały zainteresowanie usługami Sterlinga, jednak City pozostaje jedynym klubem, który złożył formalne oferty kupna.

Staje się coraz bardziej oczywiste, że życzenie Sterlinga, aby opuścić Anfield tego lata zostanie spełnione, jeśli tylko Liverpool otrzyma ofertę, która ich zdaniem jest współmierna do jego talentu i potencjału.

Bezkompromisowa postawa Liverpoolu, aby nie dopuścić do odejścia reprezentanta Anglii w żadnych okolicznościach, ustąpiła miejsce bardziej pragmatycznemu podejściu. Teraz jest jasne, że Liverpool ubije interes przy odpowiedniej kwocie. Kluczowe czynniki, które warunkują obecny tok myślenia klubu z Merseyside, to spadek notowań Sterlinga w oczach sympatyków Anfield, zważywszy na trwający impas w sprawie przedłużenia kontraktu, jak również spadek formy po tym, jak spekulacje wokół jego przyszłości przybrały na sile.

Liverpool nie uważa, że te czynniki czy też fakt, że Sterling ma obowiązujący dwa lata kontrakt, osłabiają pozycję negocjacyjną klubu. Wręcz przeciwnie – na Anfield nadal panuje przekonanie, że można upierać się przy żądaniu całych 50 mln, które ich zdaniem odzwierciedla wartość Sterlinga.

Menedżer Liverpoolu Brendan Rodgers ma wrócić do Melwood, bazy treningowej the Reds, 6 lipca po swoich wakacjach. Jednakże sztab szkoleniowy nie został jeszcze ustalony po tym, jak jego asystent Colin Pascoe i Mike Marsh, trener drużyny seniorów, odeszli z klubu.

Tony Barrett

OddsRing - zakłady bukmacherskie online, obstawiaj mecze z wysokimi kursami bez wychodzenia z domu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

uNiLFC 18.06.2015 11:49 #
Gdyby miał normalnego agenta, który byłby w stanie dobrze mu doradzić to może sytuacja wyglądałaby teraz inaczej. Nie on pierwszy i nie ostatni przechodził takie dni. Wielu piłkarzy miało chwile zwątpienia, czy aby na pewno grają w odpowiednim klubie. W takich chwilach powinien pojawiać się agent i przedstawić mu sytuację. Wytłumaczyć młodemu jaki krok podjąć aby jak najlepiej rozwijać się sportowo. Raheem takiej osoby jednak nie miał i nie ma. Pewnie, że będę zły jak odejdzie. Ale jednak będę trzymał za niego kciuki w nowym klubie. Oby było mu tam jak najlepiej i oby rozwijał się jak trzeba. Fajnie byłoby zobaczyć go kiedyś na szczycie. Obok innych wielkich gwiazd piłki nożnej

Pozostałe aktualności

Obecna sytuacja Fabiana Mrozka  (0)
23.06.2024 17:00, Wiktoria18, thisisanfield.com
Morton rozchwytywany przez inne kluby  (0)
23.06.2024 14:57, Margro1399, thisisanfield.com
Szoboszlai nie trenował przed meczem ze Szkocją  (0)
23.06.2024 14:27, Bartolino, thisisanfield.com
Euro 2024: Diogo Jota w 1/8 finału  (0)
23.06.2024 12:23, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Gakpo pokazuje swoją jakość na lewym skrzydle  (3)
22.06.2024 20:07, B9K, thisisanfield.com
Niepewna przyszłość Tsimikasa  (3)
22.06.2024 18:35, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
AFCON a najbardziej intensywny miesiąc ligowy  (1)
22.06.2024 18:33, Wiktoria18, thisisanfield.com
Van Dijk i Koeman krytykują Taylora i Atwella  (0)
22.06.2024 18:14, A_Sieruga, thisisanfield.com