05.05.2024
17:30

Osób online 978

Rezerwy pokonują Leicester

Młody Cameron Brannagan zdobył zwycięską bramką na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry we wczorajszym pojedynku rezerw z Leicester United. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść the Reds.

Piłka odbiła się rykoszetem od stopy kapitana Liverpoolu i ku uciesze zgromadzonych fanów wpadła do bramki.

Liverpool wyszedł na prowadzenie po bramce Sinclaira przed tym jak Ryan Fulton wybronił rzut karny. Wyrównujące trafienie dla gości zaliczył Harry Panayiotou.

Michael Beale na spotkanie z Lisami wystawił silną jedenastkę, w której skład wszedł doświadczony Jose Enrique oraz utalentowany Joao Carlos Teixeira.

Pierwsze dwadzieścia minut było dość wyrównane, lecz z czasem młodzi zawodnicy the Reds przejmowali kontrolę.

Daniel Cleary był mocno rozczarowany po tym jak sędzia przerwał akcję w momencie gdy oddał strzał na bramkę wykorzystując dośrodkowanie Alexa O'Hanlona.

Następnie Sinclair stanął przed wyborną szansę na otworzenie wyniku meczu. Madger Gomes posłał precyzyjne podanie pomiędzy obronę gości, lecz zawodnik the Reds nie zdołał go wykorzystać.

Napastnik nie pomylił się natomiast w 29 minucie. Szalejący na lewej stronie boiska Enrique po raz kolejny zainicjował akcję ofensywną, a jego dośrodkowanie na bramkę zamienił wspomniany Sinclair.

Strzelec gola chciał odwdzięczyć się kolegom, lecz jego zagranie do Gomesa okazało się minimalnie niecelne.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Teixeira odnalazł swoim podaniem Toma Brewitta ale jego strzał zatrzymał Jonny Maddison.

Po przerwie plac gry opuścił Enrique, a w jego miejsce wprowadzony został Connor Randall. Goście szybko ruszyli do odrabiania strat, a pierwszy zagrożenie pod bramką the Reds stworzył Joe Dodoo.

Następnie wprowadzony z ławki rezerwowych Layton Ndukwu zmusił Fultona do interewencji, po czym kolejny raz dał o sobie znać Dodoo.

Bramkarz Liverpoolu nie dał się zaskoczyć i na fali wznoszącej w pięknym stylu wybronił rzut karny podyktowany za faul na Panayiotou w 55 minucie.

Dobra postawa Leicester została w końcu nagrodzona. Wyrównującą bramkę po podaniu Chilwelli zdobył Panayiotou.

Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem szansę na zwycięskiego gola zaprzepaścił Teixiera. Szczęście dopisało natomiast Brannaganowi, który wpisał się na listę strzelców czym zapewnił młodym piłkarzom the Reds cenne trzy punkty.

Skład Liverpoolu: Fulton, Maguire, Enrique (Randall), Cleary, Brewitt, Chirivella, Madger Gomes, O'Hanlon, Sinclair, Brannagan, Teixeira (Hart)