05.05.2024
17:30

Osób online 648

Zapowiedź meczu

Już dzisiaj, o godzinie 21:00 Liverpool skrzyżuje rękawice z ekipą Stoke City w półfinale rozgrywek Capital One Cup. Dla The Reds pierwsze z dwóch spotkań będzie świetną okazją aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: Czy Jurgena Kloppa i jego Liverpool stać na to, aby już w tym sezonie wywalczyć jakiekolwiek trofeum.

Rywale The Reds przegrali swój ostatni ligowy pojedynek w dramatycznych okolicznościach: najpierw czerwoną kartkę zobaczył Geoff Cameron a zaledwie 6 minut później, w jednej z ostatnich akcji meczu bramkę ustalającą wynik na 2-1 dla West Bromwich Albion zdobył Jonny Evans.

W tym samym czasie Liverpool kompletował swoją porażkę z Młotami. Jak pamiętamy, mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla West Hamu i był do pierwszy od wielu lat dublet, który ekipa z Londynu ustrzeliła w starciu z Liverpoolem. Nie pomogła obecność Coutinho, Cana czy Benteke. Losów spotkania nie odmienił także wchodzący z ławki Adam Lallana.

W poprzednich fazach Capital One Cup, gospodarze odprawili 2-0 ekipę Sheffield Wednesday po bramkach Affelay'a i Bardsley'a. Ledwie dzień później Liverpool zdemolował na wyjeździe Southampton aż 6-1 mimo tego, że to gospodarze już w pierwszej minucie spotkania otworzyli wynik golem Sadio Mane.

Stoke City pod batutą Marka Hughesa to trudny i świetnie zorganizowany rywal. W lidze klub zajmuje obecnie dziesiąte miejsce, legitymując się dorobkiem 29 oczek. Liverpool jest "o włos" lepszy, bowiem nasi ulubieńcy zgromadzili 30 punktów i plasują się na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Kto dziś okaże się być lepszy? Kto zwiększy swoje szanse na starcie w finale ze zwycięzcą dwumeczu Everton - Manchester City? Przekonamy się o tym już dziś o 21:00!