17:30

Osób online 710

Statystyki przedmeczowe

W związku z wieczorną wizytą drużyny Kanonierów na Anfield, za pośrednictwem oficjalnej strony klubu prezentujemy Państwu garść przedmeczowych statystyk.

Pierwsze spotkanie tych dwóch drużyn w tym sezonie zakończyło się bezbramkowym remisem. Był to kapitański debiut Jamesa Milnera.

W zeszłym sezonie doszło do emocjonującego spotkania zakończonego 2-2. Philippe Coutinho i Mathieu Debuchy zdobyli bramki w ostatnich minutach pierwszej połowy. Olivier Giroud dał prowadzenie Kanonierom, lecz do wyrównania doprowadził Martin Skrtel strzelając bramkę głową w 97. minucie spotkania.

Dzisiejsza wygrana byłaby 50. wygraną w starciach z Arsenalem na Anfield. W przypadku remisu będzie to 50. remis w historii ligowych spotkań tych dwóch drużyn.

Zwycięstwo Liverpoolu byłoby 1200. wygraną na Anfield w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Liverpool nie zdobył bramki tylko w 2 z ostatnich 21 spotkań z Arsenalem u siebie.

Kanonierom ostatni raz nie udało się zdobyć bramki w meczu przeciwko Liverpoolowi w sezonie 05/06.

The Reds wygrali tylko jeden z ostatnich 8 meczów na Anfield przeciwko Arsenalowi. Było to spotkanie zakończone wynikiem 5-1 w lutym 2014.

Liverpool strzelił tylko jedną bramkę w pierwszych połowach, odkąd zdobył 3 w meczu przeciwko Manchesterowi City.

Arsenal kończył sezon w pierwszej czwórce przez ostatnie 19 sezonów. Ostatni raz ta sztuka nie udała im się w sezonie 95/96 kiedy trenerem był Bruce Rioch.

Ostatni ligowy tytuł zdobyli w sezonie 03/04, a sezon później po raz ostatni skończyli na drugim miejscu.

Arsenal przegrał tylko 2 z ostatnich 17 spotkań z Liverpoolem, 0:2 w sierpniu 2011, oraz 1:5 w lutym 2014.

Londyńczycy tylko raz zakończyli mecz z czystym kontem w ostatnich 19 starciach z The Reds.

Arsenal strzelił 14 bramek w ostatnich 7 wizytach na Anfield.

Drużyna Arsena Wengera przegrała tylko raz w ostatnich 10 spotkaniach.