05.05.2024
17:30

Osób online 839

Liverpool awansuje po karnych

Liverpool przegrał w dzisiejszym spotkaniu ze Stoke City 0:1, jednak dzięki zwycięstwu w takim samym stosunku na Britannia Stadium pojedynek rozstrzygnięty został w serii rzutów karnych, gdzie 6:5 zwyciężyli podopieczni Jürgena Kloppa.

The Reds nie potrafili zapewnić sobie awansu w regulaminowym czasie gry i zmuszeni zostali do rozegrania dodatkowych 30 minut, po tym jak bramkę dla Stoke jeszcze w pierwszej połowie zdobył Marko Arnautović.

Zawodnicy gospodarzy przez większość spotkania nie potrafili stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Stoke, a pierwszy celny strzał na bramkę Butlanda oddał dopiero w 91. minucie Roberto Firmino.

Losy półfinału rozstrzygnąć musiała seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się liverpoolczycy. Swoje jedenastki dla Liverpoolu trafiali Adam Lallana, Lucas Leiva, Christian Benteke, Roberto Firmino, James Milner i Joe Allen. W słupek z 11 metrów uderzył w drugiej serii Emre Can.

W drużynie Stoke zawiedli Peter Crouch i Marc Muniesa, których strzały obronił Simon Mignolet.

Dzięki dzisiejszemu wynikowi Liverpool zapewnił sobie awans do 12. w historii klubu finału pucharu ligi angielskiej, w którym zmierzy się ze zwycięzcą jutrzejszego meczu pomiędzy Manchesterem City, a Evertonem. Po pierwszym spotkaniu skromną przewagę mają The Toffees, którzy wygrali na Goodison Park 2:1.

Komentarze (61)

Radbug 26.01.2016 23:31 #
Po co nam skrzydłowi, skoro na boku boiska biega Benteke?
destrojer666 26.01.2016 23:33 #
Nie mam pojęcia jakim cudem, ale gramy na Wembley. Z tym że z taką grą to tam nie mamy czego szukać.
RK23 26.01.2016 23:33 #
Xavi Pirlo i Adam Bogdan MOTM!
MakaJ 26.01.2016 23:33 #
Jorgus, udało się ;-)
18LBoY92 26.01.2016 23:33 #
Jedyne co było gorsze od gry Liverpoolu to komentarzy.......
Szczęście nam sprzyja YNWA!!!!
Kartas 26.01.2016 23:33 #
Czo Simon wyjął karnego ^_^
18LBoY92 26.01.2016 23:34 #
alexrulez 26.01.2016 23:34 #
Klopp mowi do Benteke ze ma koczowac w polu karnym jak cyganska rodzina a on na to ze na taka chujnie bedzie patrzyl z boku
MakaJ 26.01.2016 23:34 #
Grafito 26.01.2016 23:34 #
Przyznać się, kto myślał jak Benteke podchodził pod 11-nastkę że zjebie? :v
Larry 26.01.2016 23:34 #
Trzeba przyznać, Migs świetnie bronił w karnych.
reserved86 26.01.2016 23:35 #
#PirloKról
Dumel 26.01.2016 23:35 #
Komentatorzy to chyba mają okropne życie, że tak bardzo wyżywają się na Liverpoolu...
Jedziemy na Wembley YNWA!
kubaburza 26.01.2016 23:35 #
Mignolet niemal każdego karnego wyczuł.. jeśli jest tu motm to właśnie on :D
reddsPL 26.01.2016 23:35 #
Tak się bawi, tak się bawi Liverpool!!! Mamy finał, jedziemy na Wembley! Come on Liverpool!! YNWA!
TheKrzychu 26.01.2016 23:35 #
Dawno się tak nie radowałem po tak słabym meczu :D Dziękuje panowie! Jedziemy na Wembley!
JarJar 26.01.2016 23:35 #
Mam nadzieję że w finale też dojdzie do jedenastek.
ElvisLFC 26.01.2016 23:36 #
Ibe supper zmiana 6 podan 6 strat 3 dryblingi 3 straty. A i bym zapomnial jego powrot po 5 minutach gry gdzie juz miał dość (sytuacja Croucha)
Szmuggi 26.01.2016 23:36 #
Dla wszystkich zastanawiających się czy gorsza była nasza gra czy komentatorzy to mogę pewnie odpowiedzieć ze kolejność jest taka komentatorzy -> kilometr mułu -> trup naszej gry.
Szynszyl 26.01.2016 23:36 #
Dobrze, że Benteke nie podał przy tym karnym. BRAWOOOOOOOO Simon :D
pk230681 26.01.2016 23:36 #
Pan MOOS z Panem Grzywaczem powinni razem ogrodek uprawiac,Stoke pokonane w wielkich bolach
DmJ_ 26.01.2016 23:37 #
Poziom naszej gry był żenująco niski....
Razack 26.01.2016 23:38 #
Brawo Simon w końcu udowodniles swoją przydatność dla zespołu... po tak kiepskim meczu taki szczęśliwy jeszcze nie byłem ☺
orskiba 26.01.2016 23:38 #
ALLEN dla mnie zawodnikiem meczu... nie tylko za ostatni karny ale ogolnie od wejscia sprawowal sie swietnie. nie wierzyłem że to kiedyś powiem ale jednak. MAN OF THE MATCH!!!
saintlfc 26.01.2016 23:38 #
ależ emocje, cóż to był za wieczór mam nadzieję, że nie obudziłem sąsiadów!
Aisak30 26.01.2016 23:39 #
Trochę boli, że wygraliśmy prezentując formę ślepych ślimaków. Oby w finale lepiej to wyglądało.
Robertos 26.01.2016 23:39 #
Kto nie skacze ten Sir Alex.
lucimar 26.01.2016 23:40 #
Mecz dla masochistów.Ale TAK!!! KURWA !! JEDZIEMY DO LONDYNU ;D
mrocznystefan 26.01.2016 23:41 #
Ja tam żadnych nerw nie czułem. Wiedziałem, że wygramy.
lfcarty 26.01.2016 23:41 #
Powinni komentować tarcie chrzanu.
Pełne emocji ostatnie 10 min-Wembley czeka!!!
Danielos1674 26.01.2016 23:41 #
Ja tam w Benteke wierzyłem :D
TheGod 26.01.2016 23:42 #
Mam nadzieję że finał zagramy z Evertonem...
Simonides 26.01.2016 23:44 #
Ja już mam jak Klopp, nie patrzę jak nasi strzelają.
BiałyWilk 26.01.2016 23:44 #
Przez większość czasu czułem się jakbym oglądał "Ekstraklasę"...

No ale kto będzie pamiętał o stylu z półfinału, jeśli zgarniemy puchar?
SweetFeet 26.01.2016 23:46 #
Unlucky Mignolet i odcinek z serii "Ile razy można rzucić się w dobrą stronę i nie obronić". Ale koniec końców pokazał klasę.
Mattt 26.01.2016 23:46 #
Moment gdy zorientowałem się że Allen będzie wykonywał decydującą jedenastkę... :) Coraz lepiej gra chłopak, muszę zacząć mu bardziej ufać
oAdiNo 26.01.2016 23:52 #
juz przed karnymi mialem przeczucie ze can nie strzeli i tak sie stalo, ale mimo wszystko wygrana ;)
Mancza 26.01.2016 23:54 #
Straszna gra... Oby zrekompensowali się w finale za ten mecz ;) ave Allen ,Ave Mignolet ! YNWA Dobranoc.
Milten 26.01.2016 23:55 #
Większość myślała, że Benteke zjebie.
Benteke strzelił najlepszego karnego ze wszystkich.
Idąc tropem tego fejsbukowego ścierwa:
Bądź mądry.
Nie bądź jak kibice Liverpoolu.
ivers 26.01.2016 23:59 #
O karnego Benteke się raczej nie obawiałem,ale,że Lucas tak pewnie strzelił to jest dla mnie niespodzianka.
zacny18 27.01.2016 00:11 #
Nie wiem jak Wy uważacie ale jak dla mnie sędziowie byli żałośni... :/ , najważniejszy awans do finału :D YNWA LFC 1892
Batigol 27.01.2016 00:13 #
Awans do finału to świetna sprawa, brawo Mignolet to jemu zawdzięczamy awans...druga sprawa nasza gra w tym meczu i ogólnie na anfield woła o pomstę do nieba!
turek8LFC 27.01.2016 00:36 #
Jaka jazda to jest. Słaby sezon gramy ale emocje najwyższe!
Szmuggi 27.01.2016 00:36 #
Strach przed karnym Benteke? Gdy Lucas podchodził to patrzeć się nie dało!
LUKASp 27.01.2016 00:37 #
Szymek rządzi! ! ! !
Tadek 27.01.2016 01:04 #
"pierwszy celny strzał na bramkę Butlanda oddał dopiero w 91. minucie Roberto Firmino."

Smutne. O Benka w ogóle się nie bałem.
PUMA 27.01.2016 02:02 #
Piłkarze Stoke rozgrzali Mignoleta w sam raz na rzuty karne, za to im się odwdzięczył i widać było, że jak chce to potrafi... ma talent do karnych!
pawi 27.01.2016 07:15 #
ale sie balem ze nasi nie potrafia strzelac :D emocjonalny tydzien hah
matys87 27.01.2016 09:19 #
czułem, że Can yebnie na siłę. Nie ważny styl, teraz trzeba wygrać finał. Jak mówił Jorguś nikt nie pamięta srebrnych medalistów.
Piotrek098 27.01.2016 09:27 #
Juz na spokojnie bez emocji mogę napisać że zagraliśmy wczoraj taką padake że ciężko było to oglądać, ten mecz aspiruje do miana najgorszego wystepu Liverpoolu w sezonie, stoke było od nas o wiele lepsze wzasadzie w każdym aspekcie gry. Jednakże jakimś cudem nie wladowali nam drugiej bramki i ostatecznie to my a nie oni jedziemy na Wembley i trzeba się z tego cieszyć. Jak wygramy ten puchar to nikt nie będzie pamiętał o męczarniach ze stoke w półfinale, natomiast wszyscy zapamiętają ze to my podnieslismy puchar, że ostatecznie okazalismy się lepsi od wszystkich w tych rozgrywkach :)
RedMan1892 27.01.2016 09:28 #
Zagraliśmy słabo, wolno, bez pomysłu na przeprowadzenie akcji, co przełożyło się na ilość strzałów w światło bramki.
O sędziach nawet nie będę wspominał bo to jest jakaś masakra, poziom ekstraklasy. Gdyby nie liniowy to myślę, że dowieźlibyśmy 0:0 do końca i nie byłoby niepotrzebnych dodatkowych minut i nerwów.
Ale to wszystko nie ma znaczenia! Celem był awans do finału i tylko to się liczy!
szyba1407 27.01.2016 09:45 #
Was też drażnił drugi polski komentator ?
Cały czas jechał po Liverpoolu :/

Bramkę strzeliło Stoke ze spalonego, później ten nie podyktowany karny (ręka w polu karnym).
- takie sytuacje podcinają skrzydła :(
erewu 27.01.2016 10:07 #
...ale że aż takie gówno zagrają the Reds to nikt się niespodziewał :D
aronley 27.01.2016 11:14 #
Warto zauwazyc, ze gdyby nie pomylka sedziego i zaliczenie bramki Stołkom to tych karnych by nie bylo. Tak czy siak, cieszy wygrana mimo stylu.

Holenderski dziennikarz o ekspertach z Anglii  (1)
30.04.2024 07:33, RosolakLFC, Liverpool Echo