05.05.2024
17:30

Osób online 702

Drużyna U-21 pokonuje Reading

Drużyna U-21 Liverpoolu zanotowała drugie zwycięstwo w tym tygodnie i czwarte z rzędu we wszystkich rozgrywkach, pokonując w niedzielę Reading 2:0 na Lookers Vauxhall Stadium.

Po bramce w meczu Pucharu Anglii U-21 w środku tygodnia, Brooks Lennon otworzył wynik niedzielnego spotkania dając the Reds prowadzenie do przerwy.

Zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry drugą bramkę dla Liverpoolu zdobył Harry Wilson, który najpierw wywalczył rzut karny, a potem zamienił go na gola.

Bramkarz Danny Ward był kapitanem silnej drużyny the Reds na stadionie Chester FC, mając wśród swoich partnerów kilku graczy, którym Jürgen Klopp dał w ostatnich miesiącach szansę występu w pierwszej drużynie.

Pierwszą sytuację w meczu stworzył w 11. minucie Wilson. Walijczyk odebrał piłkę przed własnym polem karnym, po czym ruszył z kontratakiem zagrywając na prawo do Lennona, którego strzał z ostrego kąta został zablokowany.

Kilka dobrych zwodów na lewej stronie zaprezentował Ryan Kent, jedna z jego akcji stworzyła mu sytuację strzelecką, po której został jednak zablokowany. Dobitka Pedro Chirivelli przeleciała nad poprzeczką bramki rywali. Chwilę później dobra dyspozycja Kenta powinna dać Liverpoolowi prowadzenie. 19-letni zawodnik ku zaskoczeniu obrońców rywali dotarł do precyzyjnego dośrodkowania Wilsona, odchylił się jednak przy strzale, przez co ten przeleciał ponad bramką.

Dziewięć minut przed przerwą the Reds w końcu znaleźli drogę do siatki. Alex O'Hanlon zagrał długą piłkę do Connora Randalla na prawą stronę, prawy obrońca Liverpoolu potrzebował dwóch prób, ale ta druga trafiła do Brooksa Lennona, który otworzył wynik spotkania.

Gra Reading w pierwszej połowie opierała się głównie na stałych fragmentach gry, stwarzających niewielkie zagrożenie pod bramką Warda. Do przerwy the Reds prowadzili 1:0.

Druga połowa nie zdążyła się na dobre zacząć, a Liverpool podwoił prowadzenie. Wilson i Randall rozegrali świetną akcję dwójkową w polu karnym rywali, gdzie rajd Wilsona faulem przerwał Dominic Hyam, prokurując rzut karny.

Wilson postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność za wykonanie rzutu karnego, pewnie umieszczając piłkę z jedenastu metrów w prawym dolnym rogu bramki Stuarta Moore'a.

Goście przeprowadzili zmiany mające na celu zwiększyć siłę ognia, ale najlepszą okazję Reading w 72. minucie zmarnowałAndrija Novakovich, który po ograniu Tiago Iloriego strzelił obok bramki z niewielkiej odległości.

Dobra gra obronna Randalla zapobiegła kolejnej groźnej akcji gości, gdy prawy obrońca the Reds zablokował w polu bramkowym dośrodkowanie Tarige Fosu. Drużyna U-21 zachowała tym samym czyste konto i odnotowała zasłużone zwycięstwo.

Skład Liverpoolu U-21: Ward, Randall, Hart, Ilori, Maguire, Virtue, Wilson, Chirivella (Phillips), Lennon, O'Hanlon, Kent (Dunn). Niewykorzystani zmiennicy: Cleary, Firth, Brewitt.