Osób online 1176

Mecz z Forest i trening z RAF


W najnowszej kolumnie dotyczącej Akademii rozmawiamy z Neilem Chritchleyem, który mówi o dzisiejszym starciu z Nottingham Forest w FA Youth Cup oraz o sesji treningowej z Royal Air Force.

Kontynuujemy naszą kampanię w FA Youth Cup i dzisiaj, w 5. rundzie spotkamy się z Nottingham Forest na City Ground. To wspaniała okazja dla chłopaków, aby mogli zagrać na prawdziwym stadionie i wiem, że nie mogą się tego doczekać. Te rozgrywki są wspaniałe właśnie z tego powodu. To niepowtarzalna szansa dla młodych piłkarzy aby mogli poczuć klimat rozgrywek na wysokim poziomie. To wielki sprawdzian, test dla charakteru i noc taka jak ta pokazuje kto ile jest wart. Mam nadzieję, że na mecz przyjdzie wielu kibiców, bo ci piłkarze muszą się oswajać z grą dla szerokiej publiczności.

Zasłużenie awansowaliśmy do kolejnej rundy i chcemy kontynuować naszą podróż. Mamy jednak świadomość zadania jakie przed nami stoi. Znam trenera Nottingham, Jacka Lestera i wiem czego się po nim spodziewać. Grają bardzo szybką i zdecydowaną piłkę, ale również nie tracą wielu bramek. Nick Marshall pracował kiedyś w akademii Nottingham więc podzielił się ze mną swoim doświadczeniem. To z pewnością będzie wyrównane spotkanie i wiele będzie zależeć od formy w danym dniu. Jest to jednak mecz, w którym każdy chce wziąć udział. Rozmawialiśmy o tym i chłopaki nie mogą się doczekać.

Mamy kilku świetnych zawodników i myślę, że możemy na poważnie powalczyć o trofeum w tym roku. Adam Phillips ma wielki wpływ na naszą grę. Strzelił w 3. rundzie przeciwko Ipswich i zaliczył dublet przeciwko Cardiff w ostatnim meczu. Jest wszechstronny i ma w sobie prawdziwą jakość. Ben Woodburn strzelił piękną bramkę, również przeciwko Cardiff. Ma tylko 16 lat, ale radzi sobie fantastycznie. To prawdziwy talent i w jego grze widać wielki spokój. Mamy również wielu innych świetnych graczy takich jak Yan Dhanda, Ovue Ejaria, Toni Gomes, Paulo Alves oraz Brooks Lennon. W składzie jest wielka konkurencja co powinno być normą w klubie takim jak Liverpool.

To było wspaniałe kilka tygodni dla drużyny. Szczególnie po tym jak Jurgen Klopp dał kilku chłopakom szansę na występ w pierwszej drużynie. Ich gra sprawiła mi wiele satysfakcji, a reszta chłopaków z pewnością jest zainspirowana wyczynami, między innymi Camerona Brannagana czy Brada Smitha.

W tym tygodniu mieliśmy wyjątkowych gości. Odwiedzili nas ludzie odpowiedzialni za przygotowanie kondycyjne w Royal Air Force. Zawsze szukamy sposobów na rozwijanie naszych podopiecznych nie tylko poprzez treningi na boisku. Naszym zadaniem jest też wychowanie ich na porządnych ludzi. Mamy w tym wielki udział i uważamy to za nasz obowiązek. W ten sposób możemy też nauczyc się wielu rzeczy o chłopakach. Udało nam się zorganizować takie spotkanie i przybyli na trening. Za kilka tygodni my wybierzemy się do bazy RAF w Cosford i odbędziemy tam dwudniowy trening. Liczymy na to, że będzie to fajne doświadczenie dla drużyny.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com