Osób online 1154

Klopp o kontuzjowanych


Jürgen Klopp na przedmeczowej konferencji prasowej przed spotkaniem z Augsburgiem udzielił informacji na temat zdrowia Joe Allena, Adama Lallany oraz Dejan Lovrena.

The Reds staną jutro do walki o awans do kolejnej rundy Ligi Europy, kiedy zmierzą się z przedstawicielem Bundesligi, Augsburgiem.

Kloppowi na konferencji prasowej towarzyszył Daniel Sturridge. Niemiec wyjaśnił między innymi przyczyny nieobecności wspomnianej trójki w kadrze.

- Pojawiło się kilka komplikacji. Dejan jest zaledwie po jednym treningu więc nie może być brany pod uwagę. Joe Allen jest na najlepszej drodze do powrotu jednak nie dotarł jeszcze do jej końca, podobnie jak Adam Lallana.

- Oczywiście dalej niedostępni pozostają tacy gracze jak Skrtel, Ings i Gomez. Musimy przeanalizować skład po czym czekają nas dwa dni, aby wybrać jedenastkę na City.

- Dla zawodników takich jak Coutinho, czy Sturridge ważne jest aby zachować rytm.

- Wrócili do gry ale nie osiągnęli jeszcze najwyższej dyspozycji. To zupełnie normalne. Po chwili odpoczynku ponownie wrócą do pracy. Preferuje takie podejście i będę wdrażał je w życie.

Boss przyznał, że perspektywa niedzielnego meczu na Wembley nie wpłynie na jego decyzje dotyczące jutrzejszego pojedynku.

- Życie tworzy reguły. Jeżeli myślisz o drugim kroku zanim wykonasz pierwszy, możesz spaść. Nie ma kolejnej szansy.

- Konieczna jest koncentracja i zaangażowanie. Nie możemy oszczędzać piłkarzy ponieważ równie dobrze mogą odnieść kontuzję na treningu.

- Po jutrzejszym spotkaniu skupimy się na kolejnym. Takimi kryteriami kieruję się wybierając skład. Inną kwestią jest dostępność piłkarzy do gry.

Podopieczni Kloppa mogli w ubiegły weekend odpocząć po wielu ciężkich miesiącach.

- W normalnych okoliczność wykorzystalibyśmy ten okres do treningów ale przy tak napiętym terminarzu musieliśmy dać piłkarzom dwa dni wolnego.

- Po wolnym weekendzie w poniedziałek wróciliśmy do pracy. Przez kolejne trzy dni trenowaliśmy zupełnie normalnie co okazało się dla nas bardzo ważne.

- Dostaliśmy kilka dni na odpoczynek i spokojny trening. Przeważnie mamy jeden dzień wolnego w tygodniu ale musieliśmy zrobić wyjątek.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

MarekLFC11 24.02.2016 22:21 #
A co z Branaganem? Nie ma go w składzie na Ausburg i wg.

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com