05.05.2024
17:30

Osób online 1012

Podsumowanie meczu

Niedzielny pojedynek na Selhurst Park zakończył się zwycięstwem the Reds 2:1. Grający w dziesiątkę liverpoolczycy zdołali najpierw odrobić straty, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. .

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, a tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Joe Ledley.

W miarę upływu czasu szanse Liverpoolu na zdobycie punktów malały, tym bardziej, że w 61. minucie czerwoną kartkę obejrzał James Milner.

Chwilę później szczęście uśmiechnęło się do ekipy gości, a po błędzie bramkarza Orłów stan rywalizacji zdołał wyrównać Roberto Firmino.

Komplet oczek dla klubu z Anfield wywalczył w doliczonym czasie gry Christian Benteke. Belg najpierw faulowany przewrócił się w polu karnym, a następnie zamienił rzut karny na bramkę.

Przed wyjazdowym spotkaniem Jürgen Klopp zdecydował się na wprowadzenie dwóch zmian w podstawowej jedenastce. Szansę do zaprezentowania swoich umiejętności dostali Mamadou Sakho oraz Alberto Moreno, zastępując Nathaniela Clyne’a i Kolo Touré.

The Reds mając w pamięci fantastyczne zwycięstwo 3:0 z Manchesterem City pragnęli po raz kolejny zdobyć 3 punkty.

Spotkanie rozpoczęli bardzo żywiołowo, a dobre zagranie w polu karnym Roberto Firmino zostało przechwycone przez bramkarza gospodarzy.

Chwilę później odpowiedzieli the Eagles. Po kombinacyjnej akcji, w sytuacji sam na sam znalazł się Yannick Bolasie, lecz znakomicie interweniujący Simon Mignolet uratował swój zespół przed utratą bramki.

Pierwsza odsłona spotkania obfitowała w liczne sytuacje bramkowe po obu stronach boiska, lecz żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Tuż po przerwie impas przełamali gospodarze.

Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym precyzyjnym strzałem piłkę do siatki Liverpoolu skierował Delaney.

Zaniepokojony rezultatem spotkania Klopp wprowadził Philippe Coutinho, który zastąpił Flanagana.

Zaledwie minutę później drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik za ostry faul obejrzał James Milner.

Następnie piekielnie blisko strzelenia bramki byli the Reds, lecz po dobrym zgraniu Lallany naciskany Divock Origi nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Pomimo gry w osłabieniu podopieczni Jürgena Kloppa przy odrobinie szczęścia zdołali wyrównać stan rywalizacji.

Naciskany McCarthy wybił piłkę wprost pod nogi Firmino, a bramkostrzelny Brazylijczyk bezbłędnie wykorzystał okazję i wpisał się na listę strzelców.

W 79. minucie na murawie pojawił się Chrystian Benteke, który zmienił swojego rodaka i poprowadził formację ofensywną Liverpoolu.

Chwilę później po swoim strzale za głowę złapał się Alberto Moreno. Piłka uderzona przez Hiszpana odbiła się od wewnętrznej część słupka i niewiele zabrakło, aby wpadła do bramki.

W 94. minucie spotkania los po raz kolejny uśmiechnął się do liverpoolczyków. Po faulu na Benteke sędzia podyktował jedenastkę.

Belg postanowił wziąć odpowiedzialność na swoje barki i pokonał bramkarza Crystal Palace, zapewniając swojej drużynie upragnione 3 punkty.