05.05.2024
17:30

Osób online 996

Wygrana zespołu U-18

W sobotnie popołudnie Liverpool U-18 pokonał Everton 4:0 w fazie play-off Barclays U-18 Premier League na Finch Farm. Bramki strzelili: Adam Phillips, Herbie Kane, Ben Woodburn i Trent Alexander-Arnold.

Dzięki temu zwycięstwu, rekord nieprzegranych pojedynków w tym sezonie z rywalem z Merseyside został podtrzymany.

The Reds zdobyli pierwszego gola w 33. minucie meczu, zdobywcą trafienia został Phillips, później, tuż po przerwie, wynik na 2:0 ze stałego fragmentu gry podwyższył Kane.

Woodburn i kapitan drużyny Alexander-Arnold wpisali się na listę strzelców i przypieczętowali zdobycie trzech punktów.

Critchley wybrał niezmieniony skład z wygranego 5-1 w zeszłym tygodniu spotkania przeciwko Fulham.

Start był nerwowy, ale pierwsza okazja gospodarzy miała miejsce w 10. minucie. Zawodnik Evertonu Delial Brewster przebił się przez obronę i zmierzał w kierunku bramkarza Liverpoolu Caoimhina Kellehera. Jednak Corey Whelan był na to przygotowany i zablokował strzał przeciwnika.

Ta sytuacja obudziła the Reds. Świetna współpraca Phillipsa z Woodburnem prawie doprowadziła do punktu zwrotnego w tym starciu, ale obrońca Ryan Harrington przejął kluczowe podanie.

Następna obiecująca okazja w fascynującej pierwszej połowie należała do Toniego Gomesa. Kane uwolnił podaniem Woodburna po lewej stronie i walijski napastnik podał do Gomesa i wtedy już każdy spodziewał się piłki w siatce, ale kolejna genialna interwencja Harringtona oddaliła niebezpieczeństwo.

Niedługo po 30 minutach gry zła passa została przełamana i to w pięknym stylu. Prawy obrońca Alexander-Arnold dokładnie podał do Gomesa, a następnie Portugalczyk minął kilku obrońców Evertonu i odegrał piłkę w kierunku Phillipsa. Numer 10 spokojnie wykończył akcję i wysunął Liverpool na prowadzenie.

Goście kontynuowali natarcie krótko po wznowieniu gry po przerwie. W 47. minucie było już 2:0, po tym jak z rzutu wolnego, piłkę w bramce umieścił Kane.

Później Kelleher popisał się świetną paradą, broniąc strzał Nathana Broadheada, który zmierzał w górny róg bramki.

Liverpool powiększył swoją przewagę w 70. minucie spotkania, kiedy to nieustanny wysiłek Woodburna został wynagrodzony. Po przejęciu wybitej przez bramkarza Evertonu piłki i błędzie obrońcy, 16-latek zachował zimną krew i zdobył trzecią bramkę dla Liverpoolu.

Zespół Critchleya dominował w każdym elemencie gry. Ich czwarty gol padł po rzucie karnym. Phillips był faulowany przez Josefa Yarneya w polu karnym, następnie Alexander-Arnold wziął na siebie odpowiedzialność i pokonał bramkarza rywali z jedenastego metra od bramki w 83. minucie.

Liverpool U18s: Kelleher, Alexander-Arnold, Lewis, Parker, Whelan, Coyle, Kane, Ejaria, T Gomes (Lennon 72), Phillips, Woodburn.