05.05.2024
17:30

Osób online 901

Remis Borussii w derbach

Borussia Dortmund w derbach Zagłębia Ruhry zremisowała dziś na wyjeździe 2:2 z zespołem Schalke 04. Thomas Tuchel podobnie jak Klopp dał odpocząć swoim kilku kluczowym zawodnikom w kontekście czwartkowego starcia w Lidze Europy.

Na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli m.in Łukasz Piszczek, Maro Reus, Henrich Mchitarjan i Pierre-Emerick Aubameyang.

Borussia objęła prowadzenie na początku drugiej połowy. Shinji Kagawa wbiegł w pole karne i świetnym lobem pokonał golkipera Schalke.

Do wyrównania w 52. minucie doprowadził Leroy Sane. Odpowiedź Borussii nastąpiła bardzo szybko. Matthias Ginter wykorzystał nieporadność defensywy gospodarzy i strzałem głową z bliskiej odległości dał Dortmundowi prowadzenie.

Remis Schalke zapewnił Klaas Jan Huntelaar pewnie egzekwując rzut karny po wcześniejszym faulu Papastathopoulosa.