17:30

Osób online 1122

13 szybkich faktów przed meczem

Tuż przed dzisiejszym spotkaniem Liverpoolu z West Bromich Albion prezentujemy Państwu zbiór 13 ciekawostek, które będzie można zaobserwować w dzisiejszym starciu kończącym ligową kampanię 2015/2016.

Pierwszy mecz obydwu drużyn na Anfield zakończył się remisem 2:2. Wynik otworzył Jordan Henderson w 21. minucie, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Craig Dawson. W 83. minucie prowadzenie drużynie WBA dał Jonas Olsson, ale Divock Origi w doliczonym czasie strzelił bramkę i obydwa zespoły musiały podzielić się punktami.

Najwyższe zwycięstwo Liverpoolu na The Hawthorns, 6:0, miało miejsce w kwietniu 2003 roku. Cztery bramki strzelił wtedy Michael Owen, a dwie dorzucił Milan Baros.

Mecze z West Bromich są zawsze wyjątkowe dla Philippe Coutinho. W lutym 2013 roku Brazylijczyk po raz pierwszy wybiegł na boisko w czerwonej koszulce i było to właśnie w meczu z the Baggies na Anfield. W 78. minucie został zmieniony przez Stewarta Downinga.

The Hawthorns jest wyjątkowym miejscem dla Dejana Lovrena. Chorwat debiutował w angielskiej lidze na tym stadionie w sierpniu 2013 roku.

Jeszcze jeden piłkarz the Reds notował swój debiutancki występ na obiekcie WBA. To Joe Allen, który po raz pierwszy zagrał dla Liverpoolu w 2012 roku.

Ostatnim zawodnikiem Czerwonych, który strzelił hattricka West Bromich był Luis Suarez. Były napastnik Liverpoolu, dla którego był to też pierwszy taki wyczyn w BPL, dokonał tego na Anfield w meczu wygranym 4:1 w październiku 2013 roku.

Mecz na the Hawthorns w poprzednim sezonie zakończył się wynikiem 0:0. To pierwszy bezbramkowy remis pomiędzy tymi drużynami od listopada 1968 roku.

Christian Benteke strzelił 3 gole w ostatnich siedmiu występach przeciwko WBA. Reprezentant Belgii zdobył bramkę w poprzednim meczu z Chelsea i łącznie ma już 6 trafień jako zmiennik.

Liverpool przegrał trzy spotkania wyjazdowe, które kończyły ligowy sezon. Od 2008 roku kiedy to pokonali 2:0 Tottenham Hotspur nie udało mi się zwyciężyć aż czterokrotnie. W tym czasie zremisowali z Hull City oraz przegrali z Aston Villą, Swansea i w ostatnim sezonie ze Stoke.

The Reds mają znakomitą statystykę meczową na the Hawthorns. Liverpool wygrał 9 z 13 spotkań na tym stadionie strzelając przy tym 29 bramek i tracąc 8. W ostatnich 11 meczach Czerwoni strzelili 26 bramek.

Rickie Lambert będzie mógł dziś zmierzyć się ze swoim byłym zespołem. Napastnik w barwach the Reds zagrał 36 razy wliczając to 24 wejścia z ławki rezerwowych. Strzelił 3 bramki, wszystkie w meczach wyjazdowych.

Tony Pullis wygrał zaledwie 3 na 15 spotkań w swojej karierze menedżerskiej z Liverpoolem, ale przegrał tylko czterokrotnie. Wszystkie wygrane miały miejsce, gdy prowadził Stoke City. Jego zespoły z the Reds przez cały ten czas stracił jedynie 13 bramek. Pullis nigdy nie przegrał domowego spotkania z Liverpoolem - trzy razy wygrywał i cztery razy remisował.

West Bromich Albion nie wygrali w żadnym ze swoich ośmiu ostatnich meczów odkąd 6. marca pokonali Manchester United. Trzy razy remisowali i pięciokrotnie przegrywali. The Baggies nie wygrali także żadnego spotkania w tym sezonie więcej niż jedną bramką. To będzie ich 45. mecz w bieżącej kampanii, w której wygrali 11 potyczek.