05.05.2024
17:30

Osób online 1047

Mignolet na temat porażki z Sevillą

Jürgen Klopp powiedział swoim piłkarzom, bezpośrednio po porażce w finale Ligi Europy, że muszą wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia, aby w przyszłości osiągnąć więcej – tłumaczył Simon Mignolet.

Liverpool został pokonany przez Seville 3-1 na St. Jakob-Park w środowy wieczór. Hiszpanie sięgnęli po tytuł po raz trzeci z rzędu.

The Reds byli rozczarowani rezultatem, chociaż boss chciał pocieszyć drużynę w swoim przemówieniu po meczu.

- Zaraz po spotkaniu wezwał wszystkich i powiedział ‘możemy wziąć z dzisiaj lekcje, szczególnie z drugiej połowy’ – wyjawił Mignolet.

- To nie jest takie łatwe; od razu po meczu, kiedy każdy czuje się zawiedziony. Trudno znaleźć obecnie odpowiedzi na pewne pytania. Musimy wyciągnąć wnioski i stać się silniejszymi.

- Wciąż jesteśmy młodym zespołem i będziemy jeszcze lepsi.

- Zaraz po meczu czuje się rozczarowanie; nie łatwo wszystko opisać.

- Bardzo trudno być obiektywnym ze świadomością, że przegrało się finał. To jedyne co można teraz powiedzieć.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Liverpoolu, gdy Daniel Sturridge dał prowadzenie swojej drużynie, strzelając gola na 1-0. Jednak natychmiast, po wznowieniu gry po przerwie, Kevin Gameiro zdobył wyrównujące trafienie. Następnie Coke dwa razy umieścił piłkę w siatce, łamiąc serca the Reds.

Mignolet zauważył, że gol na 1-1 w drugiej połowie był kluczowym momentem, który sprawił, że mecz wymknął się Liverpoolowi spod kontroli.

- Sądzę, iż zakończyliśmy pierwszą połowę z najlepszym możliwym wynikiem. Graliśmy dobrze i wykreowaliśmy sobie kilka okazji pod bramką rywali – dodał.

- Chcieliśmy podwyższyć rezultat, jednak otrzymaliśmy wielki cios, tracąc bramkę tak wcześnie po przerwie.

- Mieli swój moment, zagrali dobrze, stworzyli sobie szanse i wykorzystali je – niestety.