05.05.2024
17:30

Osób online 1136

Wygrana Anglików w Manchesterze

Na początku przygotowań do Euro 2016 reprezentacja Anglii pokonała 2:1 zespół Turcji w towarzyskim spotkaniu rozegranym na Etihad Stadium w Manchesterze. Gole dla Trzech Lwów strzelali Harry Kane oraz Jamie Vardy, natomiast dla gości honorową bramkę zdobył Çalhanoğlu.

Anglia objęła prowadzenie już w 3. minucie za sprawą napastnika Tottenhamu, Harry'ego Kane'a, który wykorzystał podanie swojego klubowego kolegi Delle Alliego. Gol został uznany pomimo pozycji spalonej angielskiego zawodnika co próbował udowodnić sędziemu trener Turcji, Fatih Terim, podając do weryfikacji smartfon z powtórką akcji.

Pomimo protestów sędzia wynik podtrzymał, ale już 10 minut później Turcy wykorzystali swoją szansę i doprowadzili do remisu. Bramkę zdobył Çalhanoğlu wykorzystując dobre dośrodkowanie Volkana Sena.

Anglia mogła ponownie objąć prowadzenie w 72. minucie, ale Kane z 11 metrów trafił tylko w słupek. W 83. minucie wygraną natomiast zapewnił gracz minionego sezonu Barclays Premier League Jamie Vardy.

W podstawowym składzie Anglików nie było ani jednego gracza Liverpoolu. Dopiero w 66. minucie za Jacka Wilshera wszedł kapitan the Reds Jordan Henderson.

Anglia rozegra jeszcze dwa spotkania przed Mistrzostwami Europy: 27 maja z Australią i 2 czerwca z Portugalią. We Francji zespół Roya Hodgsona zmierzy się w fazie grupowej z Rosją, Walią i Słowacją. Z kolei Turcy zagrają z Chorwacją, Hiszpanią oraz Czechami.