WOL
Wolverhampton Wanderers

Osób online 1017

Allen i Ward ze zwycięstwem

Joe Allen i Danny Ward mieli wczoraj spore powody do radości, gdyż Walijczycy w swoim pierwszym meczu na EURO pokonali 2:1 Słowację. Z gorszym nastrojem opuszczał boisko Martin Skrtel.

Wobec problemów Wayne'a Hennesseya, szansę między słupkami od Chrisa Colemana otrzymał golkiper Liverpoolu i zagrał dobry mecz.

Ward stał się 4-tym w historii bramkarzem the Reds, który brał udział w EURO. Wcześniej swoje występy w Mistrzostwach Europy zaliczali Ray Clemence (1980), Sander Westerveld (2000) i Pepe Reina (2008).

W środku pola natomiast świetną partię rozgrywał Allen.

Walijczycy wyszli na prowadzenie po golu z rzutu wolnego Bale'a w 10. minucie pojedynku. Słowacy doprowadzili do wyrównania za sprawą zawodnika Legii Warszawa - Ondreja Dudy w 61. minucie.

Decydujący cios zadali jednak Wyspiarze. Po asyście Ramseya, piłkę w siatce rywali umieścił Robson-Kanu.

Walia zagra teraz w czwartek przeciwko Anglii w Lens. Słowacja natomiast w środowe popołudnie zmierzy się z Rosją.