WOL
Wolverhampton Wanderers

Osób online 1017

Coutinho żegna się z Copa America

Rozczarowujące i sensacyjne doniesienia ze Stanów Zjednoczonych. Philippe Coutinho i reszta Canarinhos zostali wyeliminowani z rozgrywek Copa América Centenario już po fazie grupowej. Porażka 0-1 z Peru przypieczętowała los drużyny trenera Dungi.

Brazylijczycy nie przegrali z reprezentacją Peru w szesnastu ostatnich spotkaniach między tymi drużynami. Remis zagwarantowałby Canarinhos awans do fazy playoff.

Wprowadzony w 64 minucie Raul Ruidiaz zapewnił Peruwiańczykom awans golem zdobytym 11 minut po wejściu na murawę. Brazylijczycy twierdzili, że zawodnik Club Universitario de Deportes odbił piłkę ręką, ale sędzia był niewzruszony i uznał bramkę.

Philippe Coutinho zagrał w składzie Brazylii pełne 90 minut. To pierwsza taka sytuacja od 1987 roku kiedy to Brazylia pogrzebała swoje szanse na trofeum Copa America już po fazie grupowej.