05.05.2024
17:30

Osób online 1314

Zwycięstwo drużyny U-23

Brooks Lennon zdobył zwycięską bramkę, a Liverpool do lat 23 podniósł się po straconym golu i pokonał 2:1 Morecambe na Globe Arena w sobotę po południu.

Kevin Ellison wyprowadził zespół z League Two na prowadzenie, jednak 10 minut przed końcowym gwizdkiem the Reds sięgnęli po zwycięstwo. Jack Dunn wyrównał rezultat spotkania w 80. minucie, a cztery minuty przed końcem pojedynku Lennon zdobył bramkę na 2:1.

Szkoleniowiec drużyny U-23 Michael Beale powiedział dla oficjalnej strony klubu: – Zanotowaliśmy najgorszy możliwy początek po tym, jak Lloyd Jones musiał opuścić murawę zaledwie po 12 sekundach gry. Chciał zablokować dośrodkowanie i doznał kontuzji biodra, więc mówiąc najdelikatniej był to fatalny początek zawodów.

– Ogólnie rzecz biorąc pokazaliśmy dobry futbol przeciwko silnej drużynie i to był kolejny udany występ. Jordan Williams zaliczył kolejne 45 minut gry i zagrał dobrze. Stworzyliśmy kilka bardzo dobrych okazji. Szczególnie ładnie zagrali Dunn i Harry Wilson. To wspaniałe, że Brooks wpisał się na listę strzelców i zapewnił nam wygraną.

Liverpool do lat 23 zagra ponownie w poniedziałek w ramach sparingu z MK Dons. Początek spotkania o godz. 20.45 czasu polskiego.

Liverpool U23: Kelleher, Whelan, gracz testowany (Alves 70), Jones (Brewitt 1), N Phillips, Williams (Virtue 45), Wilson (Garton 84), A Phillips (Kane 60), Lennon, Dunn (T Gomes 84), Hart.