05.05.2024
17:30

Osób online 1169

Rezerwy z pierwszą wygraną

Wczorajszy wieczór był popisowym występem Bena Woodburna. 16-latek strzelił 2 gole w spotkaniu rezerw z Arsenalem, a piłkarze Liverpoolu zwyciężyli na Emirates Stadium 3:1.

Michael Beale po dwóch wysokich porażkach w spotkaniach z Southampton i Chelsea zdecydował się na wystawienie mocnej jedenastki.

Do gry po kontuzji powrócił Lucas Leiva. Brazylijczyk po raz ostatni przebywał na boisku przy okazji towarzyskiego, lipcowego starcia z Huddersfield Town.

Lucas zagrał od początku w środku defensywy razem z Andre Wisdomem. W drugiej połowie zastąpił go Joe Maguire.

Ofensywne trio Liverpoolu: Woodburn, Harry Wilson i Toni Gomes w pierwszej odsłonie było nieustannym zagrożeniem dla defensywy Kanonierów.

16-letni Woodburn w pierwszych 45 minutach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Chuba Akpom dał nadzieje Arsenalowi w drugiej odsłonie, lecz Liverpool odpowiedział natychmiastowym ciosem, gdy piłkę w sieci umieścił Gomes.