05.05.2024
17:30

Osób online 1025

Hat-trick Brewstera

Młodzieżowy gracz Liverpoolu, Rhian Brewster, zaliczył hat-trick w meczu reprezentacji Anglii do lat 17 przeciwko Chorwacji – gospodarzem turnieju czterech drużyn do lat 17.

Synowie Albionu w ramach przygotowań do kwalifikacji Mistrzostw U-17, rozpoczynających się w październiku, zmierzą się z Chorwacją, Grecją i Niemcami.

Ekipa Steve'a Coopera wygrała z gospodarzami 5:0, zaś Brewster był gwiazdą pojedynku. 16-letni piłkarz dwa razy trafił do siatki przeciwnika w pierwszej połowie, a trzecią bramkę dołożył w 62. minucie, chwilę przed opuszczeniem placu gry.

Zawodnik rozgrywa pierwszy sezon w ekipie the Reds do lat 18, którą prowadzi Neil Critchley.

Brewster trafił w swoich dwóch pierwszych meczach, przeciwko Sunderlandowi i Middlesbrough, aczkolwiek zaliczył rozczarowującą porażkę w derbach Merseyside z zeszłego tygodnia.

Na listę strzelców w meczu z Chorwacją wpisał się także gracz Manchesteru City Jadon Sancho i kapitan zespołu Angel Gomes, który jest związany z Manchesterem United. W meczu nie popisał się George McEachran, który opuścił boisko po drugiej żółtej kartce.

W kolejnym starciu Anglicy zmierzą się dzisiaj z Grekami, a w poniedziałek stoczą pojedynek z Niemcami.