05.05.2024
17:30

Osób online 1015

Pogrom młodych Anglików!

Młodzieżowa reprezentacja Synów Albionu rozgromiła rówieśników z Niemiec aż 8-1 w Croatia Cup. Zawodnik Akademii Liverpoolu - Rhian Brewster w trzech meczach turnieju zdobył pięć bramek.

16-latek (na zdj. z lewej) zdobył dwie bramki w meczu drużyny U-17. Młodzi Anglicy po trzech meczach mają komplet zwycięstw. Tydzień temu Brewster ustrzelił hattricka w meczu z gospodarzami turnieju - drużyną Chorwacji.

W pierwszym meczu - z Grecją wszedł z ławki w 67 minucie. W meczu z Niemcami Brewster zagrał od początku w wyjściowym składzie, a kadra Młodych Lwów po 40 minutach cieszyła się z sześciobramkowego prowadzenia.

W czwartej minucie meczu wynik spotkania otworzył Angel Gomes - zawodnik Manchesteru United. Cztery minuty później Anglicy cieszyli się już z dwubramkowego prowadzenia po goli Jadona Sancho z drużyny City.

W dwunastej minucie bramkę kontaktową zdobył Luca Schlax i był a to jedyna bramka jaką stracili Anglicy w turnieju. W 29 minucie Phil Foden trafił na 3-1.

Później pomocnik Chelsea - George McEachran strzelił gola na 4-1. Swoje dwa trafienia jeszcze przed przerwą dołożył Rhian Brewster. Do przerwy 6-1 dla Anglików.

W 59 minucie Callum Hudson-Odoi dołożył kolejną bramkę, a na 3 minuty przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Danny Loader.

Drużyna Steve'a Coopera kolejne spotkanie rozegra jeszcze w tym miesiącu. W pierwszej rundzie kwalifikacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy przyjdzie im zmierzyć się z Azerbejdżanem i Austrią.