05.05.2024
17:30

Osób online 971

Wijnaldum kontuzjowany

Georginio Wijnaldum wrócił do klubu kontuzjowany po przerwie na mecze reprezentacji. Holenderski pomocnik kupiony tego lata przez Liverpool za 25 milionów funtów doznał urazu w meczu swojego kraju z drużyną Francji.

Były zawodnik Newcastle rozegrał 62 minuty w przegranym 0:1 spotkaniu z wicemistrzami Europy, po czym zszedł narzekając na ból w udzie.

Wijnaldum wróci we wtorek do Melwood, gdzie zajmie się nim sztab medyczny Liverpoolu i oceni czy będzie dostępny na poniedziałkowy szlagier z Manchesterem United.

Pomocnik Czerwonych Diabłów, Paul Pogba w końcu zagrał na miarę oczekiwań kibiców. To jego gol zapewnił Francuzom zwycięstwo nad reprezentacją Oranje.

Strata Wijnalduma może być kluczowa dla Jürgena Kloppa, który musi się jeszcze mierzyć z urazem Adama Lallany. Anglik nabawił się kontuzji pachwiny w trakcie meczu ze Swansea.

Jeśli Holender nie zdąży się wykurować do poniedziałku, prawdopodobnie zastąpi go Emre Can, dla którego byłby to pierwszy ligowy mecz w wyjściowej jedenastce w bieżącej kampanii.

Dobre wieści płyną natomiast z obozu reprezentacji Anglii U-20: Ovie Ejaria strzelił swojego pierwszego gola na tym poziomie międzynarodowych rozgrywek.