05.05.2024
17:30

Osób online 1135

Drużyna U-23 remisuje z United

Drużyna U-23 Liverpoolu zremisowała z Manchesterem United 1:1 w meczu Premier League 2 w Leigh Sports Village w hrabstwie Greater Manchester. Jedynego gola dla the Reds zdobył Harry Wilson.

Mimo okresów dominacji remis z Manchesterem oznacza koniec zwycięskiej serii młodych Czerwonych w lidze.

Oprócz wystawienia do składu Danny'ego Ingsa i Mamadou Sakho, menedżer drużyny U-23 Michael Beale mógł skorzystać także z usług nowego nabytku Liverpoolu, Marko Grujicia.

Pierwszą dobrą okazję w spotkaniu mieli gospodarze, którzy za sprawą strzału Matthew Willocka byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak to podopieczni Beale'a pierwsi trafili do siatki. W 18. minucie zaliczający kolejny bardzo imponujący występ Trent Alexander-Arnold dośrodkował w pole karne, gdzie Ings strzelił głową w słupek. Do piłki dopadł Connor Randall, ale jego dobitka została zablokowana.

Dopiero kolejny strzał Pedro Chirivelli przyniósł skutek, po tym jak Wilson mądrze zmienił tor lotu piłki zmylając bramkarza gospodarzy i dając Liverpoolowi prowadzenie. Blisko podwyższenia prowadzenia the Reds był później Tiago Ilori, a gospodarze odpowiedzieli strzałem Devonte Redmonda, który trafił w poprzeczkę.

Próby United poskutkowały golem pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. Długi rajd Scotta McTominaya sprokurował faul Chirivelli w polu karnym, a do piłki podszedł Josh Harop, który strzałem po ziemi pokonał Kamila Grabarę.

Od tamtego momentu przewagę mieli zawodnicy Michaela Beale'a, jednak próby strzałów the Reds mijały bramkę United lub nie sprawiały problemów bramkarzowi gospodarzy, Samowi Johnstone'owi i mecz zakończył się podziałem punktów.

Liverpool U-23: Grabara, Alexander-Arnold, Randall, Ilori, Sakho, Stewart, Wilson (Brannagan), Chirivella, Ings, Grujic, Ejaria (Woodburn). Niewykorzystane zmiany: Maguire, Kelleher, Lennon.