05.05.2024
17:30

Osób online 956

Kolejna wygrana drużyny U-18

W sobotę piłkarze drużyny U-18 pokonali Sunderland 2:0 i tym samym wydłużyli swoją zwycięską passę. Była to czwarta wygrana z rzędu młodych piłkarzy z Akademii.

Fundamenty pod to zwycięstwo dała przeprowadzona w 19 minucie meczu akcja zespołowa, którą wykończył Glen McAuley.

Po przerwie goście znacznie poprawili swoją grę i sprawili, że podopieczni Neila Critchley'a mieli utrudnione zadanie. Mimo tego zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie za sprawą pięknego uderzenia, którego autorem był Yan Dhanda.

Zanim Liverpool wyszedł na prowadzenie, obie drużyny miały po jednej klarownej sytuacji. Najpierw Dhanda sprawdził czujność bramkarza Sunderlandu, a kilka minut później groźny strzał z dystansu oddali goście.

Akcję na 1:0 zapoczątkował Jordan Hunter, który skorzystał na wymianie podań pomiędzy Tonim Gomesem i Dahndą, a następnie posłał futbolówkę w pole karne w kierunku McAuleya.

Napastnik dokończył dzieła, spokojnie wykańczając akcję i zdobywając swoją 8 bramkę w tym sezonie.

Po przerwie piłkarze Sunderlandu zaczęli grać z większym animuszem, lecz gra w drugiej połowie przez długie momenty wyglądała chaotycznie.

W 81 minucie spotkania piłkarze Sunderlandu nie zdołali uporządkować swoich szyków obronnych, na czym skorzystał Dhanda i podkręconym strzałem z lewej krawędzi pola karnego zmienił wynik spotkania na 2:0.

Liverpool U-18: Williams, Lewis, Owens, Masterson, Johnston, Coyle (Lattie), T. Gomes (Adekanye), Hunter, McAuley (Simmonds), Camacho, Dhanda.

Niewykorzystani zmiennicy: Caan.