05.05.2024
17:30

Osób online 1054

Raport z wypożyczeń

Wszyscy zawodnicy wypożyczeni z Liverpoolu wystąpili w przeciągu ostatniego tygodnia. Spośród nich szczególnie wyróżnił się Sam Hart, który zdobył pierwszą bramkę w profesjonalnej karierze.

Miniony weekend miał słodko-gorzki smak dla młodego Anglika, albowiem jego zespół poległ 1:3 przeciwko Bolton Wanderers, a on sam zdobył jedyną bramkę dla Port Vale.

Dwudziestoletni Hart wystąpił na pozycji lewego pomocnika i strzelił bramkę strzałem głową przy długim słupku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Swoją pierwszą bramkę w profesjonalnej karierze zdobył w 75 minucie meczu i ostatecznie nie zdołał zmotywować zespołu do wyrównania rezultatu. Jednakże z pewnością będzie to chwilą, którą Sam Hart zapamięta na bardzo długo.

Jon Flanagan pomógł w ten weekend zawodnikom Burnley zachować czyste konto w meczu z Manchesterem United, a tydzień wcześniej wystąpił w zwycięskim meczu przeciwko Evertonowi.

Scouser pojawił się na boisku zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie za Stephena Hunta i zajął pozycję na lewej obronie. Anglik dobrze poradził sobie przeciwko Marcusowi Rashfordowi, ale jego brak ogrania na poziomie Premier League w skutek kontuzji był momentami widoczny.

Flanagan może czuć się szczęśliwy z faktu, iż arbiter nie podyktował jedenastki po jego starciu z Matteo Darmianem.

Na szczeblu Championship pozytywnie pokazał się Adam Bogdan.

Węgier jest jednym z autorów lepszej dyspozycji Wigan Athletic i utrzymał dobrą passę zespołu zachowując czyste konto, kiedy jego zespół wygrał 1:0 nad Cardiff City.

Bogdan nieustannie odpierał strzały the Bluebirds i uratował zespół przed potencjalną porażką broniąc potężny strzał Arona Gunnarssona.

Wysiłek Bogdana opłacił się, ponieważ jego drużynie udało się zdobyć zwycięską bramkę w niedługo przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Z drugiej strony, w halloweenowy weekend Danny Ward przeszedł istny koszmar, kiedy jego zespół poległ przeciwko Fulham aż 0:5.

Walijczyk nie mógł wiele poradzić przy żadnej z bramek gospodarzy, albowiem to defensywa Huddersfield Town spisała się fatalnie. Na pewno nie stanowi to żadnego pocieszenia dla golkipera Liverpoolu, ponieważ the Terriers ponieśli najdotkliwszą porażkę w tym sezonie.

Kolejnym zawodnikiem, który może pochwalić się produktywnym weekendem jest Ryan Kent, który pozostawił po sobie dobre wrażenie w spotkaniu Barnsley z Bristol City.

Anglik wystąpił na pozycji lewego skrzydłowego i przez 90 minut nieustanne stwarzał zagrożenie pod bramką rywali swoim dryblingiem oraz dośrodkowaniami.

Młody skrzydłowy odegrał nieznaczną rolę przy pierwszej bramce dla Barnsley oraz stworzył kolejną wyśmienitą okazję wykładając futbolówkę przed światło bramki, której niestety nikt nie potrafił zamienić na bramkę.

Również wszyscy czterej wypożyczeni poza Wyspy Brytyjskie wystąpili w swoich zespołach.

W Portugalii trudny okres przechodzi Lazar Marković, który miał problem z udowodnieniem własnej wartości w bezbramkowym meczu Sportingu przeciwko Nacional.

Marković powrócił do roli piłkarza nr 10 po raz pierwszy, odkąd został wybuczany przez kibiców w starciu przeciwko Borussii Dortmund. Występ ten był równie bezproduktywny i Serb miał trudności z zapewnieniem drużynie kreatywności, a w rezultacie został zmieniony po 59 minutach gry.

W Niemczech Allan Rodrigues dwukrotnie w przeciągu ostatniego tygodnia zagrał w barwach Herthy Berlin, zaczynając od 45 minutowego występu w meczu przeciwko St Pauli.

Brazylijczyk wszedł na boisko przy wyniku 2:0 i zaliczył bezbłędny występ grając prostą piłkę i zapewniając kontakt między formacjami. Jego dojrzała gra została wynagrodzona miejscem w pierwszej jedenastce na niedzielny mecz Bundesligi przeciwko Hoffenheim.

Wystawiony na środku pomocy Allan wykazał się umiejętnością rozgrywania futbolówki i zebrał pochwały od menedżera Pala Dardaia za "waleczną" postawę. Brazylijczyk wszedł w największą liczbę starć spośród wszystkich zawodników Herthy i otrzymał żółty kartonik.

Andre Wisdom w środku tygodnia powrócił do pierwszej jedenastki Red Bull Salzburg na mecz pucharowy przeciwko drugoligowemu Floridsdorfer AC.

Anglik rozegrał drugie pełne spotkanie w tym sezonie i solidnie spisał się w defensywie pomagając drużynie utrzymać czyste konto.

Pomimo dobrej gry Wisdom powrócił on na ławkę rezerwowych na sobotni mecz ligowy.

Taiwo Awoniyi został wynagrodzony miejscem w pierwszej jedenastce na mecz przeciwko Utrechtowi za zdobycie bramki wyrównującej w minioną niedzielę.

Nastolatek był centralnym puntem ataku NEC Nijmegen, ale był to raczej spokojny wieczór. Ograniczył się on dla młodego napastnika do kilku okazji bramowych, kiedy ostatecznie został zmieniony przez Quincy Owusu-Abeyie'a.

Ryan Fulton po raz kolejny stanął w bramce Chesterfield, a jego zespół przegrał 0:1 i spadł do drugiej połowy tabeli League One.

Pomimo potknięcia jego zespołu dyspozycja młodego Szkota była bez zarzutu i nie jest on odpowiedzialny za porażkę drużyny.

Kolejną pozytywną wiadomość stanowi fakt, że Lloyd Jones powrócił do gry dla Swindon Town po miesięcznej absencji spowodowanej kontuzją biodra.

Środkowy obrońca wszedł na boisko w drugiej połowie, kiedy jego zespół przegrywał 0:4. W drugiej odsłonie padła już tylko jedna bramka i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:4.

Również Jack Dunn powrócił do gry i wszedł na boisko w drugiej połowie w meczu przegranym przez Morecambe przeciwko Exeter City 0:3.

Dunn zameldował się na boisku w 52 minucie, a jego drużyna przegrywała już trzema bramkami. Pomimo tego, że nie udało się Anglikowi wpłynąć na wynik spotkania to pozostawił on po sobie pozytywne wrażenie.

Wypożyczeni z Liverpoolu w minionym tygodniu:

Marković – Sporting – zagrał 59 min przeciwko Nacional

Flanagan – Burnley – zagrał 46 min przeciwko Man United

Wisdom – Red Bull – zagrał 90 min przeciwko Floridsdorfer AC. & niewykorzystana zmiana vs. Ried

Ward – Huddersfield – zagrał 90 min przeciwko Fulham

Bogdan – Wigan – zagrał 90 min, zachował czyste konto przeciwko Cardiff

Kent – Barnsley – zagrał 90 min przeciwko Bristol City

Hart – Port Vale – zagrał 90 min, strzelił pierwszą bramkę w karierze przeciwko Boltonowi