05.05.2024
17:30

Osób online 961

Badania Lallany

Adam Lallana przejdzie badania, które wyjawią w jakim stanie jest pomocnik. Gracz Liverpoolu doznał urazu po 27 minutach zremisowanego 2:2 meczu z Hiszpanią na Wembley.

Sztab medyczny Liverpoolu oceni stan zdrowia Lallany, gdy ten wróci do Melwood w środę. Prawdopodobnie problemem Anglika jest uraz pachwiny.

Gracz the Reds zdobył pierwszą bramkę w meczu wykorzystując rzut karny, lecz chwilę później po faulu pomocnika Bayernu Monachium, Thiago Alcantary, został szybko zmieniony.

Pierwsze sygnały mówią, że nie jest to poważny uraz, lecz może pokrzyżować szyki Jürgena Kloppa. Trener the Reds będzie liczył na pełną sprawność Lallany na sobotnie starcie Premier League przeciwko byłemu klubowi 28-letniego gracza, Southampton.

W bieżących rozgrywkach Lallana wyróżnia się świetną formą, a jego trafienie przeciwko Hiszpanom było trzecim w jego trzech ostatnich meczach w barwach narodowych.

- Obecnie zajmuje się nim sztab medyczny - powiedział na konferencji pomeczowej tymczasowy selekcjoner Anglików, Gareth Southgate.

- To ogromna szkoda, ponieważ naprawdę podobała mi się praca z Adamem. On jest inteligentnym, bardzo utalentowanym piłkarzem, który coraz częściej zdobywa bramki dla reprezentacji. Miał odegrać niemałą rolę w naszej taktyce na dzisiejsze spotkanie.