05.05.2024
17:30

Osób online 927

Drużyna U-23 pokonuje Reading

Drużyna Liverpoolu do lat 23 zwyciężyła Reading 2-0 w jednostronnym widowisku dzisiejszego popołudnia w meczu rozgrywanym na Prenton Park. Bramki strzelali: Mamadou Sakho, oraz Ben Woodburn.

The Reds, którzy rozgrywali pierwszy ligowy mecz od czasu pamiętnej porażki z Manchesterem City 28 października zapewnili sobie komfortową wygraną, zdobywając po bramce w każdej z połów.

Drużyna MIchaela Beale'a początkowo nie forsowała tempa gry, jednakże później pokazała gościom że szybko chcą rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

Niebezpieczne dośrodkowania Lennona, oraz Woodburna mogły przyczynić się do zdobycia premierowej bramki, jednakże zarówno Virtue jak i Brannagan nie potrafili odnaleźć drogi do bramki, po wykreowanych przez partnerów okazjach.

Jednakże kilka chwil później Mamadou Sakho zdobył bramkę otwierającą wynik spotkania, po tym jak strzał Oviego Ejari został odbity przez bramkarza.

Dominacja Liverpoolu nie ulegała wątpliwości, ale podobnie jak poprzednio żadna z prób nie była skuteczna. Szczególną aktywnością wykazywali się Lennon i Woodburn, którzy powinni zachować się w niektórych sytuacjach lepiej.

Druga odsłona meczu wyglądała bardzo podobnie do pierwszej, jednakże w 50 minucie przetestowany został bramkarz the Reds Kamil Grabara, który sparował uderzenie Tylera Frosta.

W ostatnim kwadransie meczu Cameron Brannagan uderzył w poprzeczkę.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania gospodarze udokumentowali swoje zwycięstwo. Do pustej bramki futbolówkę po zagraniu Madgera Gomesa skierował Woodburn, a drużyna rezerw Liverpoolu mogła dopisać do swojego konta kolejne trzy oczka.