05.05.2024
17:30

Osób online 1046

Profil Plymouth Argyle

Liverpool rozpoczyna zmagania w Pucharze Anglii meczem w trzeciej rundzie z Plymouth Argyle na Anfield w sobotni wieczór, a my prezentujemy Państwu profil naszego rywala z League Two.

Forma Plymouth

Okres świąteczny dla Pielgrzymów był dość udany, a zakończył się minimalną porażką 1:0 na wyjeździe z Barnet w poniedziałek. Wcześniej wygrali mecz na stadionie Accrington Stanley i pokonali Crawley Town u siebie w wieczór sylewstrowy.

Nie należy zapominać także o zwycięstwie w powtórce meczu poprzedniej rundy FA Cup, w którym wyeliminowali Newport County, a w każdym z trzech powyższych spotkań zachowali czyste konto.

W Boxing Day zawodnicy Plymouth i Wycombe Wandereres strzelili sześć goli, remisując 3:3, a goście z Wycombe zdobyli wyrównującą bramkę w 89. minucie spotkania.

Po pierwszej połowie sezonu nasi jutrzejsi rywale są na drugim miejscu w League Two ze stratą czterech punktów do Doncaster Rovers, ale z jednym zaległym meczem do rozegrania.

Droga do trzeciej rundy

Przygoda Argyle z Pucharem Anglii zaczęła się dwa miesiące temu, kiedy to w pierwszej rundzie pokonali na wyjeździe Mansfield Town z League Two 2:1.

Ich kolejnym rywalem było wspomniane Newport, z którym zremisowali bezbramkowo u siebie, by wygrać 1:0 osiemnaście dni później po kolejnych bezbramkowych 90 minutach i golu Grahama Careya z rzutu karnego w 113 minucie.

Menedżer

Derek Adams objął drużynę Plymouth w czerwcu 2015 roku i zajął z drużyną piąte miejsce w League Two, kwalifikując się do play-offów, w których przegrali 2:0 z AFC Wimbledon.

Wcześniej 41-letni Szkot dwukrotnie prowadził Ross County, z którym wygrał szkocką League One w sezonie 2007/2008 oraz Championship w sezonie 2011/2012.

Nastroje przed meczem na Anfield

- Liverpool nie gra w pucharach europejskich i może w tym spotkaniu wystawić bardzo mocną drużynę - powiedział fan the Reds i pomocnik Argyle, Carey.

- Będą chcieli wygrać Puchar Anglii. Musimy przygotować się tak jak do każdego innego meczu, a w niedzielę dać z siebie wszystko. Jeśli dokonają kilku zmian kadrowych powinno to nam wyjść na dobre.

- Mają dużo świeżości bez gry w pucharach, której potrzebują do swojej szybkiej gry wysokim pressingiem. To będzie dla nas bardzo trudne wyzwanie. Mamy okazję sprawdzić się w meczu z jedną z najlepszych drużyn w kraju.

Grali dla obu drużyn

Czternastu zawodników występowało zarówno w barwach Liverpoolu, jak i Plymouth. Wśród nich są między innymi Bruce Grobbelaar, Jim Beglin i Brian Hall.

Ostatnie spotkanie

Poprzedni mecz tych drużyn miał miejsce 55 lat temu w kwietniu 1962 roku. Liverpool walczył wtedy o powrót do pierwszej ligi pod wodzą Billa Shankly'ego.

Trzech kluczowych w odbudowywaniu klubu zawodników - Alan A’Court, Ian St John i Roger Hunt – wpisało się na listę strzelców, a Liverpool wygrał 3:2 na Home Park.

Na Anfield zmierzyli się wcześniej w tym samym sezonie i the Reds również byli górą za sprawą bramek A'Courta i St Johna.

Nigdy wcześniej nie doszło do pojedynku Liverpoolu z Plymouth w meczu pucharowym.