13.05.2024
21:00

Osób online 928

Rezerwy zmiotły Huddersfield

Drużyna Liverpoolu U-23 nie dała najmniejszych szans ekipie Huddersfield Town w niedzielne popołudnie, rozbijając rywali 6:2. Przeciwnicy kończyli to spotkanie w dziesiątkę.

Liverpool objął prowadzenie za sprawą świetnego strzału Bena Woodburna, który z kilku metrów efektownie pokonał bramkarza rywali.

W 21. minucie Czerwoni mieli już dwubramkowy zapas. Woodburn popisał się efektownym dryblingiem w lewym sektorze boiska, wbiegł z piłką w pole karne, mijając kolejnego rywala i zagrał piłkę 'na tacy' do Matty'ego Virtue, który piętą z 2 metrów wepchnął futbolówkę do sieci.

Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony Liverpool zdążył zadać 2 bolesne ciosy Najpierw Woodburn obsłużył podaniem Harry'ego Wilsona, który strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Huddersfield. W 45. minucie Alexander Arnold dośrodkował w pole karne, a Sheyi Ojo strzałem głową dopełnił formalności.

Po pierwszej połowie Liverpoolczycy prowadzili 4:0.

W 51. minucie rywale próbowali pułapki ofsajdowej, jednak była ona niezbyt udana, w wyniku czego Harry Wilson znalazł się twarzą w twarz z bramkarzem i podwyższył prowadzenie the Reds.

Później Liverpool pozwolił sobie na chwilę rozluźnienia, w wyniku czego ekipa Mike'a Garrity'ego straciła 2 gole.

Stempel na zwycięstwie Czerwonych postawił w doliczonym czasie gry bohater zawodów - Bena Woodburn, który stojąc 10 metrów od bramki po rzucie rożnym, zwiódł obrońcę i efektownym strzałem w okienko ustalił rezultat rywalizacji.

Skład: Grabara, Alexander Arnold, Randall, J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn.