13.05.2024
21:00

Osób online 1276

Awans drużyny U-23

Drużyna U-23 Liverpoolu wygrała we wtorek 1:0 z West Bromwich Albion w ostatnim meczu fazy grupowej Premier League Cup. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie Connor Randall.

Boczny obrońca the Reds zaskoczył bramkarza West Brom strzałem z dystansu w 91. minucie, zapewniając drużynie Mike'a Garrity'ego piąte zwycięstwo w szóstym meczu grupowym. Młodzi Czerwoni zapewnili sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie G, a wtorkowi rywale Liverpoolu odpadli z rozgrywek.

Liverpool kontrolował posiadanie piłki, jednak żaden z ich ataków nie stworzył zagrożenia pod bramką West Brom. Pomimo defensywnego nastawienia i spokojnego wyczekiwania na ataki the Reds, ich wczorajsi rywale również mieli swoje okazje. Z dobrej strony pokazał się Kane Wilson, który w pierwszej połowie popisał się imponującym rajdem na prawym skrzydle, mijając kilku zawodników Liverpoolu, ale nie znajdując nikogo w polu karnym swoim dośrodkowaniem.

Przed tym spotkaniem drużyna West Brom potrzebowała zwycięstwa, by zapewnić sobie drugie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej. W drugiej połowie gospodarze zagrali z większym animuszem, a Liverpool momentami miał problemy z oddaleniem zagrożenia z ich strony, ostatecznie wychodząc obronną ręką za każdym razem - momentami dzięki odrobinie szczęścia.

Zwycięska bramka dla Liverpoolu padła po ataku Ojo prawym skrzydłem, którego centra została wybita na skraj pola karnego, gdzie z 23 metrów piłkę do siatki skierował Randall.

Liverpool U-23: Kelleher, Whelan, Randall, N Phillips, Gomez, J Williams, Ojo, Virtue, Brewster, Alves, Dhanda (Hart, 68 (M Gomes, 82)). Niewykorzystane zmiany: Grabara, Masterson, T Gomes.