13.05.2024
21:00

Osób online 1004

Drużyna U-18 remisuje z United

Liverpool U-18 rozpoczął rywalizację w mini lidze kończącej sezon Premier League. W pierwszym spotkaniu młodzi the Reds w dramatycznych okolicznościach zremisowali 2:2 z Manchesterem United.

Neil Critchley dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego meczu, w którym jego drużyna przerwała serię 21 spotkań bez porażki Manchesteru City - kosztem Okery Simmondsa do wyjściowej jedenastki the Reds powrócił Yan Dhanda, który strzelił trzy gole w ostatnich dwóch meczach z United.

Liverpool objął prowadzenie na początku pierwszej połowy za sprawą szesnastego gola w sezonie Glena McAuleya, jednak chwilę później czerwona kartka dla Adama Lewisa całkowicie odmieniła losy piątkowego meczu. Czerwone Diabły wykorzystały przewagę jednego zawodnika i za sprawą dubletu Aidana Barlowa objęły prowadzenie w drugiej połowie.

Strata jednego zawodnika zmusiła Liverpool do ostrożniejszej gry w defensywie, ale mimo tego the Reds mieli swoje sytuacje - najlepszą z nich zmarnował Dhanda. Biorąc pod uwagę grę w dziesiątkę chyba wszyscy wybaczyliby młodym zawodnikom Liverpoolu porażkę z odwiecznym rywalem, jednak piłkarze Critchleya pokazali niesamowity charakter i w 89. minucie wyrównali po stałym fragmencie gry.

Największym sprytem w polu karnym wykazał się rezerwowy Luis Longstaff, który skierował piłką do siatki z najbliższej odległości. Rzut wolny wykonywał "specjalista" od gry z United w drużynie U-18, Yan Dhanda, zaliczając tym samym asystę drugiego stopnia przy golu Longstaffa.

Skład Liverpoolu: Kelleher, N. Williams, Glennon, Masterson, Johnston, Coyle, Dhanda, Sharif, McAuley (Longstaff, 80), A. Lewis, Millar (Simmonds, 24). Niewykorzystane zmiany: R. Williams, Atherton, Adekanye.