13.05.2024
21:00

Osób online 1049

Ekipa U-23 awansuje do ćwierćfinału

To był dobry dzień dla zespołu Mike'a Garrity'ego, albowiem jego podopieczni awansowali kosztem Hull City do ćwierćfinału Pucharu Premier League, po konkursie rzutów karnych.

Zespół U-23 został ciężko przetestowany, ale wykazał się duchem i determinacją awansując do dalszej fazy rozgrywek.

The Reds wystosowali silną jedenastkę, w której znalazło się miejsce dla Joe Gomeza oraz Oviego Ejarii, a kondycja Marko Grujića została sprawdzona w 105 minutach gry.

W pierwszej połowie Ben Hinchcliffe wyprowadził ekipę gospodarzy na prowadzenie, ale wyrównanie przyszło relatywnie prędko, po wznowieniu drugiej połowy, za sprawą trafienia Matty'ego Virtue.

Obie strony nie zdobyły się na zwycięską bramkę w regulaminowym czasie gry i arbiter główny zdecydował się na przedłużenie spotkania w ramach dogrywki.

Toni Gomes zdobył bramkę w dodatkowym czasie, ale wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Luke Lofts wyrównał rezultat spotkania.

Arbiter zarządził serię rzutów karnych, w której piłkarze Liverpoolu zwyciężyli 5:4.

Kevin Stewart, Gomez, Madger Gomes, Nathaniel Phillips oraz Toni Gomes, wszyscy trafili swoje jedenastki.

Liverpool U-23: Kelleher, Whelan, Randall, N. Phillips, J. Gomez, Stewart, Ojo, Virtue, T. Gomes, Grujić (Alves 105), Dhanda (M. Gomes 65). Niewykorzystane zmiany: B. Williams, Juanma, Brewitt.