17:30

Osób online 839

Raport z wypożyczeń

Mamadou Sakho podtrzymuje dobrą dyspozycję, natomiast Lazar Marković stanowił żywotne ogniwo dla Hull City w tym spokojnym dla wypożyczonych piłkarzy tygodniu.

Fantastyczna forma Mamadou Skaho nie ma końca i nawet zmierzające po mistrzostwo Anglii Chelsea nie było w stanie powstrzymać Crystal Palace z Mamadou w składzie.

Sakho, który zdobył Nagrodę Miesiąca Marzec w Crystal Palace, dał kolejny świetny występ, gdy jego drużyna nieoczekiwanie pokonała Chelsea 2:1, a sam Francuz wystąpił w sercu defensywy i okazał niewiarygodną wolę do gry i zwycięstwa wszelkim kosztem.

Zwycięstwo to było czwartą z rzędu wygraną dla ekipy Sama Allardyce'a z Sakho w składzie, chociaż nie wszystkie zasługi można przypisać defensorowi, to jego spektakularna forma odegrała kluczowe znaczenie w przemianie Orłów.

Lazar Marković również zaimponował rozgrywając pełne 90 minut gry, a skazywane na porażkę Hull City wygrało 2:1 z West Hamem.

Serb był niewyróżniającym się zawodnikiem w poprzednich spotkaniach, ale przesunięcie na pozycję Numer 10, w grającym 3-4-1-2 Hull, zainspirowało w nim natychmiastową zmianę i Marković odegrał znaczną rolę w tym zwycięstwie.

Nikogo to nie zaskoczy, że Jon Flanagan przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych w przegranym przez Burnley 0:2 meczu z Tottenhamem.

Championship

Żaden z piłkarzy Liverpoolu występujący w Championship nie odniósł zwycięstwa w minionym tygodniu, ale mają oni pwoody do optymizmu, jako że obydwaj zawodnicy rozegrali pełne 90 minut.

Ryan Kent po raz pierwszy od styczniowego meczu z Sheffield Wednesday powrócił do jedenastki Burnsley i skompletował pełne spotkanie.

Skrzydłowy zdawał się być zdeterminowany, aby wykorzystać daną mu okazję i jego występ mógł złapać wzrok, albowiem swoim dryblingiem pokazał umiejętności oraz pewność siebie.

Kent skompletował więcej udanych dryblingów, niż jakikolwiek gracz na Oakwell, a jego spryt dwukrotnie niemal zainspirował drużynę do zwycięstwa, gdyby nie to, że piłkarze nie wykorzystali okazji strzeleckich.

W tym samym czasie, Danny Ward spędził rozczarowujące popołudnie, gdy jego drużyna dotkliwie poległa 0:1 przeciwko walczącemu o utrzymanie Burton Albion.

Ward miał relatywnie niewiele obowiązków w tym spotkaniu, ale w pierwszej odsłonie dokonał dwóch istotnych parad. Golkiper był bezbronny przy zwycięskim trafieniu, będąc pokonanym w sytuacji dwóch do jednego.

Europa

To był mieszany tydzień dla zawodników Liverpoolu występujących na Kontynencie, jako że tylko dwóch z czterech wypożyczonych piłkarzy zagrało w swoich zespołach.

Allan Rodrigues i Taiwo Awoniyi ponownie nie wstali z ławki rezerwowych, odpowiednio dla Herthy Berlin i NEC Nijmegen, ale Pedro Chirivella oraz Andre Wisdom cieszyli się ze zwycięskiego weekendu.

Wisdom wystąpił w pierwszej jedenastce po raz pierwszy w tym roku i wykorzystał tę okazję, aby pomóc drużynie wygrać mecz i postawić kolejny krok w stronę mistrzostwa Austrii, w wygranym 5:0 meczu na Reinhdorf Altach.

To było raczej bezstresowe spotkanie, ale defensor udowodnił, że można na nim polegać, gdyż pomógł zachować drugie z rzędu czyste konto, co - miejmy nadzieję - na dłużej zakotwiczy go w zespole.

W międzyczasie w Eredivisie, Chirivella także zdobył ważne trzy punkty i zagrał przez pełne 90 minut, gdy jego drużyna pokonała 2:1 FC Twente.

Dziewiętnastolatek nie odegrał znaczącej roli, ale jego zespół momentami był pod nieustanną presją i musiał wykonać wiele pracy, żeby cieszyć się ze zwycięstwa. Hiszpan dał zdyscyplinowany występ na trudnym terenie, co w konsekwencji złożyło się na satysfakcjonujące popołudnie.

Niższe ligi

To był kolejny tydzień w Football League z niewielką ilością minut dla piłkarzy Liverpoolu, jako że tylko Cameron Brannagan zagrał we własnym zespole.

Nawet wypożyczony do Fleetwood Town, Cameron Brannagan, musiał zadowolić się późno przeprowadzoną zmiana, wybiegając na murawę w dwanaście minut przed końcem meczu przeciwko Swindon. Lloyd Jones nie znalazł się w kadrze meczowej.

To był frustrujący tydzień dla Camerona Brannagana, który otrzymał niewiele czasu na wywarcie wpływu na drużynę, zanim drużyna straciła bramkę, która nieodwracalnie pogrzebała nadzieje na awans.

Ostatecznie, golkiper Ryan Fulton przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych dla występującego w League One Chesterfield, natomiast Jack Dunn dalej jest kontuzjowany i leczy kontuzję w Tranmere.