05.05.2024
17:30

Osób online 878

Rezerwy wygrywają z Leicester

Drużyna U-23 Liverpoolu po raz drugi z rzędu w znakomitym stylu odrobiła straty w meczu Premier League 2 - po remisie 2:2 z Southampton na St Mary's w zeszły poniedziałek, tym razem the Reds pokonali Leicester City 3:1.

Młodzi Czerwoni przegrywali do przerwy na Holmes Park po bramce Josha Gordona z 22. minuty, a gospodarze przez większość pierwszej połowy mieli spotkanie pod kontrolą. Drużyna Liverpoolu, podobnie jak tydzień temu w meczu z Southampton, nie miała jednak zamiaru składać broni i w drugiej połowie pokazali się z zupełnie innej strony.

Sześć minut po wznowieniu gry świetne zagranie Woodburna rozpoczęło kontrę Liverpoolu – piłka trafiła pod nogi 17-letniego Brewstera, który miał wiele opcji do wyboru, ale ostatecznie zdecydował się strzał w kierunku lewego słupka, a ten po rykoszecie wpadł nad bezradnym bramkarzem Leicester do siatki.

Cztery minuty później podopieczni Garrity'ego byli już na prowadzeniu. Wybicie Trenta Alexandra-Arnolda trafiło do Brewstera, który wykorzystał miejsce na prawej stronie boiska, a jego dośrodkowanie na bliższy słupek minęło Daniela Iversena i zostało skierowane do siatki przez Matty'ego Virtue.

Dwie okazje na podwyższenie prowadzenia miał Harry Wilson, którego strzał po kornerze został obroniony, a świetnie uderzenie z rzutu wolnego trafiło w prawy słupek, a piłka przelatując wzdłuż bramki opuściła boisko.

Na dziesięć minut przed końcem okazję do wyrównania mieli gospodarze, ale Kelleher obronił mocny strzał Raula Uche, któremu piłka spadła pod nogi po rzucie rożnym.

Świetny występ the Reds w drugiej połowie przypieczętował w 85. minucie Wilson. Po mądrym zagraniu Brewstera Walijczyk nonszalancko przelobował bramkarza Leicester, ustalając tym samym wynik spotkania.

Leicester 1:3 Liverpool

22' Gordon – 51' Brewster, 55' Virtue, 85' Wilson

Skład Liverpoolu: Kelleher, Alexander-Arnold, Whelan, N. Phillips, Gomez, J. Williams, Wilson, Virtue, Brewster, Woodburn, Hart.

Rezerwowi: M. Gomes, Firth, Parker, Lattie, Blair.