05.05.2024
17:30

Osób online 882

Raport z wypożyczeń

To był relatywnie dobry tydzień, ponieważ Brooks Lennon i Ryan Kent zdobyli fantastyczne bramki po indywidualnych akcjach, natomiast 11 z 14 piłkarzy cieszyło się grą w miniony weekend.

Brooks Lennon zdobył pierwszą profesjonalną bramę w karierze i pomógł Realowi Salt Lake w uzyskaniu zwycięstwa 2:1 nad Colorado Rapids.

Salt Lake doprowadziło do wyrównania na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a Lennon wyprowadził swój zespół na prowadzenie tylko 2 minuty przed końcem meczu. Piłkarz zszedł z prawego skrzydła do środka pola i fantastycznym strzałem z 22. metra umieścił piłkę w siatce.

Amerykański napastnik zasługuje na pochwały, bowiem ponownie pokazał się z pozytywnej strony, zdobywając bramkę oraz zapewniając drużynie drugie sukcesywne zwycięstwo.

Kent również wpisał się na listę strzelców w Barnsley, kompletując dwa występy z rzędu i zdobywając klasową bramkę w pierwszym z nich.

Młody zawodnik the Reds po godzinie gry genialnym rajdem wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:0, za sprawą szybkości i podstępem pokonując kryjącego go piłkarza, zanim umieścił piłkę w siatce lewą nogą.

Trzeci gol Kenta w tym sezonie powinien był zapewnić drużynie zwycięstwo, ale tylko zainspirował Wigan do powrotu. Pomimo kapitulacji zespołu, skrzydłowy zachował miejsce w jedenastce na poniedziałkowy mecz przeciwko Brentford.

Chociaż tym razem nie wpisał się na listę strzelców, to Kent ponownie znajdował się w dobrej dyspozycji, pomimo przybrania nowej roli na boisku, tym samym kreując kolegom kilka okazji.

W Premier League, Mamadou Sakho podtrzymuje porządną dyspozycję. Francuski defensor dał dwa fantastyczne występy, pomagając zespołowi pozostać niepokonanym w dwóch spotkaniach.

Sakho wystąpił w wygranym 3:0 mecz przeciwko Arsenalowi, dając kolegom z zespołu przykład ofiarności i zachowując czyste konto.

Sakho ponownie znajdował się w solidnej formie remisując 2:2 meczu z Leicester i z typową dla siebie odwagą kilkukrotnie własnym ciałem zasłonił światło bramki.

Z drugiej strony, Lazar Marković poniósł porażkę i nie zdołał utrzymać dobrej formy w barwach Hull City, produkując bezproduktywne 86 minut gry w meczu przegranym 1:3 przeciwko Stoke City.

Marković miał trudności, aby pokazać swoje atuty na prawym skrzydle, choć raz zmusił piłkarza Stoke Lee Granta do interwencji.

Bezproduktywny mecz skrzydłowego podsumowuje jego udział przy trzeciej bramce dla Stoke City, gdy stracił piłkę na rzecz drużyny przeciwnej i zamiast pomóc drużynie, tylko wzrokiem odprowadził futbolówkę do siatki.

Jon Flannagan kolejny tydzień spędził bez udziału w Premier League.

Andre Wisdom kontynuuje imponującą serię w Red Bulll Salzburg, defensor pomógł utrzymać czwarte z rzędu czyste konto, w wygranym 2:0 meczu w Wolfsberger.

Wisdom pokazał się z solidnej strony na pozycji środkowego obrońcy, dobrze wywiązując się z obowiązków i zdecydowanie rozprawiając się z zagrożeniem ze strony rywali.

Allan Rodrigues po raz pierwszy w 2017 roku wybiegł w pierwszej jedenastce w meczu przeciwko Mainz 05.

Nie był to jednak powrót, którego mógłby sobie życzyć, albowiem drużyna poległa 0:1. Sam młody Brazylijczyk rozegrał pełne 90 minut gry i pokazał się z walecznej strony.

Obydwaj piłkarze biegający po boiskach Eredivisie cierpieli rozczarowujące porażki, z Pedro Chirivellą na czele nie potrafiącym zapobiec trzeciej z rzędu porażce własnego zespołu.

Hiszpan zagrał pełne 90 minut, a jego drużyna poległa 0:2 przeciwko Willem II. Chociaż nie był w stanie zainspirować kolegów i otrzymał żółty kartonik, to Chirivella ciężko pracował na pozycji defensywnego pomocnika.

W między czasie, Taiwo Awoniyi zaliczył trzeci konsekutywny start, który zakończył się trzecią porażką z rzędu.

Napastnik ponownie nie trafił do siatki w przegranym 0:3 meczu z FC Twente. Piłkarz był wyjątkowo nieefektywny, jako że brakowało mu wsparcia ze strony zespołu, w konsekwencji nie oddając ani jednego strzału na bramkę.

Świąteczny weekend zapewnił wiele akcji piłkarzom grającym w Football League, ponieważ trzech z pięciu wypożyczonych piłkarzy mogło cieszyć się z gry.

Ward pomimo utraty dwóch bramek pokazał się z porządnej strony, w wygranym 3:2 meczu przeciwko Preston.

Walijski golkiper ponownie miał okazję się wykazać, w zremisowanym 1:1 meczu z Derby County, ale nie był w stanie zapobiec utracie bramki.

Cameron Brannagan również cieszył się z dwóch występów dla grającego w League One Fleetwood Town, z których w pierwszym z nich wybiegł na ostatnie 10 minut przeciwko Peterborough.

Pomocnik w poniedziałek otrzymał większą liczbę minut, grając aż 86 minut i ciężką pracą wspomógł drużynę w wygranym 1:0 meczu przeciwko Millwall.

Z drugiej strony, Jack Dunn powrócił po kontuzji i po raz pierwszy od lutego znalazł się składzie meczowym, wybiegając na ostatnie 25 minut meczu przeciwko Guiseley. Jego drużyna zwyciężyła 2:1, Dunn pokazał się z naprawdę byłskotliwej strony.

Ostatecznie, Ryan Fulton i Lloyd Jones w kolejnym już tygodniu nie powąchali gry, odpowiednio dla Chesterfield - które zostało relegowane do League Two - oraz Swindon.

Piłkarze wypożyczeni z Liverpoolu

Mamadou Sakho – Crystal Palace – Zagrał 90 min przeciwko Arsenal & Leicester

Lazar Marković – Hull – Zagrał 86 min przeciwko vs. Stoke

Jon Flanagan – Burnley – Niewykorzystana zmiana przeciwko Everton

Danny Ward – Huddersfield – Zagrał 90 min przeciwko Preston & Derby

Ryan Kent – Barnsley – Zagrał 90 min i strzelił przeciwko Wigan & zagrał 90 min przeciwko Brentford

Andre Wisdom – Red Bull Salzburg – Zagrał 90 min przeciwko Wolfsberger

Pedro Chirivella – Go Ahead Eagles – Zagrał 90 min przeciwko Willem II

Brooks Lennon – Real Salt Lake – Zagrał 90 min i strzelił przeciwko Colorado Rapids