05.05.2024
17:30

Osób online 1231

Raport z wypożyczeń

Tak jak przewidywano, wypożyczony z Liverpoolu Divock Origi został wrzucony na głęboką wodę i razem z Mario Gomezem poprowadził linię napadu Wolfsburga w meczu przeciwko Hannoverowi.

Belg przywdział koszulkę z numerem 14 i zaliczył energiczny występ w zremisowanym 1:1 spotkaniu. Pomimo tego, że napastnik nie znalazł drogi do bramki, to był jasnym punktem w zespole Andriesa Jonkera.

Origi stanowił największe zagrożenie w szeregach Wilków, oddając pięć strzałów - to więcej niż ktokolwiek w tym meczu - z których trzy trafiły w światło bramki. Piłkarz wykreował również klarowną sytuację, w której inny zawodnik Wolfsburga przestrzelił.

Po bardzo obiecującym debiucie, 22-latek zechce na pewno wpisać się na listę strzelców w następnym spotkaniu przeciwko Stuttgartowi, które odbędzie się już w ten weekend.

W międzyczasie, Ryan Kent będzie musiał jeszcze poczekać na debiut na boiskach Bundesligi. Skrzydłowy został pominięty przy ustalaniu składu Freiburga, a jego drużyna bezbramkowo zremisowała przeciwko Borussii Dortmund.

Pedro Chirivella rozegrał kolejnych 90 minut dla Willem II w przegranym 1:3 spotkaniu z ADO Den Haag i Hiszpan kontynuował serię bezbarwnych występów.

Chirivella wystąpił w roli pomocnika box-to-box, ale - chociaż skompletował 83% celnych podań - ponownie nie miał większego wpływu na przebieg spotkania, a jego drużyna przegrała czwarty raz z rzędu.

W Belgii, Taiwo Awoniyi nie potrafił podtrzymać dobrej dyspozycji z debiutu, ale wciąż odegrał poważną rolę w zwycięstwie nad Club Brugge.

Tak jak się tego spodziewano, Nigeryjczyk od pierwszej minuty poprowadził linię napadu Royal Excel Mouscron i wykorzystał swoją siłę fizyczną, aby konkurować z zawodnikami Brugge. Zawodnik znajdował się jednak przeważnie na obrzeżach akcji meczowej i został zdjęty po godzinie gry.

Tymczasem na Cyprze, Allan Rodrigues nie wstał z ławki rezerwowych i nie zadebiutował dla Apollonu Limassol w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko Olympiakosowi Nikozja.

Za oceanem w MLS, Brooks Lennon rozegrał tylko 15 minut w przegranym 2:3 spotkaniu przeciwko Vancouver Whitecaps.

Piłkarz wszedł na boisko przy stanie 1:3 i był obecny na murawie z chwilą, gdy jego ekipa zdobyła bramkę kontaktową.

Wszyscy piłkarze występujący na Wyspach Brytyjskich spotkać się mogli z frustracją, albowiem żaden z nich nie wygrał w miniony weekend.

Do tego grona nie zaliczył się jednak Sheyi Ojo, który został pominięty w składzie przy okazji meczu z Cardiff. Skrzydłowy odniósł kontuzję kostki, która - zdaniem menedżera Slavišy Jokanovića - może wykluczyć go z najbliższych dwóch kolejek.

Connor Randall był jednym z tych piłkarzy, którzy nie odnieśli zwycięstwa, albowiem rozegrał 90 minut a jego zespół bezbramkowo zremisował przeciwko Aberdeen.

Co ciekawe, najwyraźniej eksperyment z Randallem w roli środkowego pomocnika ustał i tego dnia obrońca wystąpił w roli prawego wahadłowego, gdzie dobrze spisał się w obronie i sprawiał wrażenie zrelaksowanego.

Jego los podzielił Jordan Williams, który utrzymał miejsce w pierwszej jedenastce Rochdale, ale nie był w stanie wpłynąć na bieg meczu na Spotland Stadium.

Williams był centralnym punktem linii pomocy i chociaż wykonał wiele ciężkiej pracy w tym spotkaniu, to jego drużyna odniosła porażkę 0:3 na własnym boisku.

W League Two, Toni Gomes po raz pierwszy wybiegł w pierwszym składzie Forest Green Rovers w meczu przeciwko Exeter City po tym, jak pozytywnie pokazał się w ubiegłotygodniowym debiucie.

Jego drużyna przegrała 1:3, a on sam rozegrał 58 minut na pozycji lewego napastnika i spisał się raczej mizernie.

W tej samej lidze, Shamal George z ławki rezerwowych obserwował jak jego zespół przegrywa 0:3 przeciwko Accrington Stanley. Piłkarz dalej służy jako zapasowy bramkarz Carlisle.