05.05.2024
17:30

Osób online 1135

Wygrana młodzieży w UEFA YL

Znakomicie swoją przygodę z młodzieżową Ligą Mistrzów rozpoczęli gracze Liverpoolu U-19. W roli gospodarza, na Prenton Park, pokonali rówieśników z Sevilli 4:0. Na ławce trenerskiej w UEFA Youth League zadebiutował Steven Gerrard.

W 23 minucie spotkania Ben Woodburn ograł rywala na 30. metrze i bardzo dobrze dośrodkował z bocznej strefy boiska w kierunku Brewstera. Ten zderzył się w powietrzu z bramkarzem rywali a piłkę do siatki skierował Curtis Jones, obok nieskutecznie interweniujących obrońców gości.

Po dwóch kwadransach gry było 2:0. Kilkudziesięciometrowym rajdem popisał się Liam Millar, mijając przy tym trzech zawodników Sevilli jak i bramkarza, jednak futbolówkę zmierzającą do bramki zablokował jeden z obrońców. Piłka po jego interwencji spadła pod nogi Herbie Kane a temu nie pozostało nic innego jak dopełnić formalności.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, po zamieszaniu w polu karnym, swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Curtis Jones.

W 66 minucie Ben Woodburn znakomicie obsłużył z rzutu wolnego Conora Mastersona, który po przyjęciu piłki na klatkę piersiową uderzył obok bramkarza ustalając wynik meczu.

W drugim spotkaniu Maribor pokonał u siebie Spartak Moskwa 1:0 dzięki czemu młodzi Czerwoni zajmują pierwsze miejsce w grupie E.

Liverpool: Grabara, Coyle, Johnston, Masterson, Lewis, Kane, Tagseth, Jones, Woodburn, Millar, Brewster

Rezerwowi: B.Williams, R.Williams, Hunter, Longstaff, Camacho, Adekanye, McAuley