05.05.2024
17:30

Osób online 876

Klopp zadowolony z występu w LM

Jürgen Klopp poruszył najważniejsze aspekty na konferencji prasowej w Melwood po pewnym zwycięstwie 3:0 nad Mariborem, które dzięki jednoczesnemu zwycięstwu Sevilli nad Spartakiem pozwoliło the Reds na samodzielne objęcie prowadzenia w grupie.

Po bezbarwnej i bezbramkowej pierwszej połowie Liverpool znacznie podkręcił tempo w drugiej odsłonie i za sprawą goli Mohameda Salaha, Emre Cana i rezerwowego Daniela Sturridge'a pokonali mistrzów Słowenii.

The Reds utrzymują jednopunktową przewagę nad Sevillą i Jürgen Klopp uważa, że to dobry punkt wyjściowy do walki o awans do fazy pucharowej. Na pomeczowej konferencji nie mogło zabraknąć pytań o kolejny niewykorzystany rzut karny, dobrą skuteczność Mohameda Salaha czy występ Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Poniżej pełny zapis wypowiedzi Jürgena Kloppa.

O cierpliwości jaką wykazał Liverpool we wczorajszym meczu

Cierpliwość zawsze jest bardzo ważnym czynnikiem w tym sporcie. Jeśli masz świetny początek meczu to życie staje się dla ciebie łatwiejsze, ale jak nie poprowadzisz tego dobrze to problemy natychmiast do ciebie wracają. Każdy widział, że pierwsza połowa nie należała do tych najbardziej ekscytujących w futbolu. Była bardzo trudna. Spodziewaliśmy się takiej strategii gry z ich strony. Gdyby wybrali inny wariant, na pewno byłoby to dla nas sporym zaskoczeniem. Wielu ich zawodników nie opuszczało własnego pola karnego i mieliśmy problem z tworzeniem sytuacji, dodatkowo przemieszczaliśmy się w złych kierunkach. Roberto [Firmino] często brakowało w ich szesnastce podczas dośrodkowań, chociaż miał też ładny strzał głową.

Ten mecz był pod wieloma względami podobny do ostatniej potyczki z Huddersfield. W przerwie powiedziałem chłopakom, żeby zachowali cierpliwość i nie frustrowali zbytnio jeśli coś im nie wychodzi. Nie potrafilismy wykorzystać kontrpressingu, a kontrpressing to przecież wspaniały rozgrywający. Otrzymujesz piłkę na połowie rywala chwilę po tym jak drużyna rywali planuje atak. W pierwszej połowie po odbiorze piłki niepotrzebnie zwalnialiśmy tempo akcji. Druga połowa zaczęła się fantastycznie - świetny gol, dobry timing, celne dośrodkowanie i świetne ustawienie Mo Salaha. Druga bramka padła po świetnej grze kombinacyjnej na małej przestrzeni. Trzeci gol był efektem stałego fragmentu gry. Jestem bardzo zadowolony, chociaż nie można powiedzieć, że to był najlepszy mecz jaki kiedykolwiek zagraliśmy. Przed meczem wiedzieliśmy, że po spotkaniu możemy mieć maksymalnie 8 punktów. Strzeliliśmy 3 bramki - dobrze, zachowaliśmy czyste konto - dobrze, mamy 8 punktów - doskonale!

O dobrym ustawianiu się Mohameda Salaha

To bardzo ofensywnie usposobiony pomocnik, jeśli nawet nie napastnik. Lubi sytuacje podbramkowe. Wykorzystuje swoją szybkość nawet na małej przestrzeni i zawsze nadchodzi zza pleców rywala. To był jeden z naszych problemów w pierwszej połowie - zbyt rzadko wykorzystywaliśmy sprinty. Roberto miał za zadanie zająć 1-2 obrońców i przytrzymać piłkę, a Ox i Mo często wbiegali w wolne przestrzenie, ale nie otrzymywali podania. Ważna jest cierpliwość, ale równie ważne jest zagranie piłki do kolegi we właściwym czasie. W takich meczach łatwo jest stracić cierpliwość. W drugiej połowie było widać poprawę i szybko zadecydowaliśmy o losach meczu.

O tym czy napastnicy stali się spokojniejsi w poszukiwaniu pierwszego gola

To zawsze ważne dla piłkarzy, żeby strzelić pierwszego gola. Zawsze nad tym pracujemy. Maribor diametralnie zmienił swój styl, co było dla nas trudne. Mieliśmy piłkę prawie cały czas, ale nie byliśmy w stanie strzelić gola i gdy to goście przejmowali futbolówkę, nasza formacja nie była przystosowana do obrony. Musieliśmy przez to biegać więcej niż powinniśmy. Koniec końców nie mieli zbyt wielu szans, 1 czy 2 strzały. Strzelenie pierwszej bramki z pewnością przynosi ulgę, nie ma co do tego wątpliwości.

O zmarnowaniu 4 z rzędu jedenastek na Anfield

Po wygranym meczu to nie jest duży problem, ale oczywiście nie podoba mi się to. Wydawało mi się, że strzał Jamesa był dobry, ale bramkarz popisał się fantastyczną paradą. Musimy to uszanować. Ta jedenastka był bardziej "kreatywna" od ostatniej. Wcześniej przestrzelił Roberto, a jeszcze wcześniej również Millie. Oczywiście znajdziemy najlepszego wykonawcę rzutów karnych. Bardzo podobała mi się sytuacja, po której została podyktowana jedenastka. Roberto popisał się świetnym ruchem i dryblingiem - klasa światowa.

O tym czy jego zespół jest teraz lepiej przygotowany do przełamywania obrony rywala

Można powiedzieć, że tak widząc 2 ostatnie wyniki. Następny mecz gramy chyba z West Hamem, ale musimy zrobić dokładną analizę rywala zanim zacznę składać jakieś deklaracje. Mamy wszystko czego potrzebujemy. Po porażkach nie rozmawiam na temat piłkarzy, ale obecnie brakuje nam 3, a z Ginim nawet 4 jednych z najbardziej kreatywnych piłkarzy w lidze z Sadio Mané, Phillipe Coutinho i Adamem Lallaną na czele. To nie ułatwia nam życia. Cokolwiek zaplanujesz przed meczem, piłkarze muszą zrealizować to na boisku. Mają odpowiednie narzędzia, ale sytuacja w każdym meczu jest inna. Mimo to uważam, że umiemy nieco lepiej przełamywać obronę rywala.

O występie Oxlade-Chamberlaina

Mógłbym powiedzieć, że jeśli grasz w wyjściowym składzie w Lidze Mistrzów to niewiele brakuje ci do pierwszej jedenastki w Premier League. Jego występ był dobry. Dużo pokazywał się w pierwszej połowie, ale nie wykorzystywaliśmy jego obecności. Bardzo dobrze pokazał, że potrafi grać kontrpressingiem. Nie sądzę, żeby dotychczas musiał grać w ten sposób, więc dobrze wiedzieć, że to potrafi. Mecze takie jak ten nie są łatwe dla graczy z jego szybkością, ale pokazał się z dobrej strony w wielu aspektach. Jestem zadowolony z jego występu.